Skončili sa súboje play out, Michalovce posledný zápas prehrali

(Autor: archív)
Sportnet|10. apr 2018 o 19:29

Zemplínčania budú opäť pôsobiť v druhej najvyššej súťaži.

MICHALOVCE. Utorkovými zápasmi Skalica - Detva (6:2) a Liptovský Mikuláš - Michalovce (6:2) sa skončili súboje v play-out hokejovej Tipsport ligy 2017/2018.

Príslušnosť v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži si udržali tímy MHK 32 Liptovský Mikuláš a HC 07 Detva.

Liptáci získali 28 bodov z 36 možných, mužstvo spod Poľany si pripísalo o osem bodov menej.

Spomedzi dvojice tohtosezónnych prvoligistov toto duo viac preverili víťazi I. HL družstvo HK Dukla Ingema Michalovce, Zemplínčania v dvanástich zápasoch nazbierali 14 bodov, hráči HK Skalica ich majú na svojom konte desať.

V praxi to znamená, že Skalica aj Michalovce budú v ročníku 2018/2019 opäť pôsobiť v druhej najvyššej súťaži.

Štatistika

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Góly: 6. Laco (Lištiak, Gründling), 15. Žiak (Vybíral), 23. Žiak (Oško, Vybíral), 24. Laco (Pacalaj, Uhrík), 25. Kriška (J. Sukeľ), 51. J. Sukeľ (Kriška, Nádašdi) - 10. Piatak (Mašlonka, Balko), 60. Mašlonka.

Rozhodovali: M. Novák, Lokšík - Gajan st., Gavalier, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1098 divákov.

Tabuľka

Tabuľka play-out najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po utorkovom záverečnom 12. kole:

1. Liptovský Mikuláš 12 9 0 0 0 1 2 53:26 28 - právo účasti v Tipsport lige 2018/2019

2. Detva 12 6 1 0 0 0 5 44:33 20 - právo účasti v Tipsportlige 2018/2019

**************************************************************************************************

3. Michalovce 12 3 1 1 1 0 6 30:47 14 - účasť v II. lige 2018/2019

4. Skalica 12 3 0 0 1 0 7 26:47 10 - účasť v II. lige 2018/2019

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Skončili sa súboje play out, Michalovce posledný zápas prehrali