Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Skoky pod Urbanovou vežou lákali

Košický bonbónik pre priaznivcov atletiky. Pod Urbanovou vežou sa skákalo vo veľkom. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 27. júl 2016 o 00:00

Na nedeľňajšom podujatí Skoky pod vežou sa predviedli viacerí nádejní a talentovaní mladí atléti.

Na nedeľňajšom podujatí Skoky pod vežou, ktoré zorganizoval Atletický oddiel Akademik TU Košice, sa predviedli viacerí nádejní a talentovaní mladí atléti. Okrem domácich sa košickému publiku predstavili aj skokani z Talianska. Najväčšou hviezdou bol slovenský reprezentant v skoku do výšky, Košičan Lukáš Beer.

KOŠICE. Súťažiaci začínali na základnej výške 100 cm, čo pre takého skúseného skokana, akým je Lukáš Beer, nebol žiadny problém. Divákom predviedol niekoľko zaujímavých akrobatických kúskov.

„Myslím si, že takéto podujatie rozhodne má zmysel. Určite by mali byť podobné akcie častejšie. Priláka to najmä mladých ľudí, ktorí sa môžu rozhodnúť, že začnú so športom. Čo sa týka kulisy, bola parádna. Myslím si, že aj po organizačnej stránke to bolo veľmi dobre pripravené,“ povedal Lukáš Beer.

Talianom sa páčilo

Mladí atléti z Talianska sú v Košiciach na tréningovom kempe a boli oživením Skokov pod vežou.

„Myslím si, že to oživili, aspoň nás bolo viac. Na druhej strane, o to dlhšie trvala súťaž, keďže skákali všetky kategórie naraz. Ale to je len detail. Bolo to super, že sa nás tu zišlo tak veľa,“ skonštatoval Beer.

Samotným Talianom sa myšlienka skokov v centre mesta páčila.

„Je to skvelý zážitok a publikom bolo úžasné. Veľa nám tlieskali a rozhodne sme si to užili. Mesto je nádherné, máte tu krásne historické budovy. Keď bude možnosť, určite sa sem ešte prídem niekedy pozrieť,“ povedal jeden z nádejných talianskych atlétov.

[content type="avizo-clanok" id="8225071" url-type="sme-article" title="Prinášame aj fotogalériu" img="https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/0/57/5773840/5773840.jpeg?rev=2"][/content]

Na OH v Riu bude držať palce svojim favoritom

V tomto športe držia rekordy veľmi dlho a je práve na mladej generácii, či sa im podarí niektoré v budúcnosti zlomiť.

„Ja osobne verím, že sa to podarí prekonať, aby sa to posúvalo stále ďalej. Čo sa týka mňa, jedného dňa by som chcel prekonať hranicu 230 cm, ale ak by sa mi to podarilo, určite by som pri tom neskončil,“ podotkol s úsmevom Beer.

Talentovanému Košičanovi sa síce nepodarilo splniť limit na blížiace sa OH v Riu, no športovú udalosť roka si nenechá ujsť.

„Je to škoda, že sa ten limit nepodaril, určite by som bol so sezónou omnoho spokojnejší. Nič sa však nedá robiť, treba pracovať ďalej, bojovať a nevzdávať sa. Čo sa týka olympiády, pozriem si ju ako každú inú súťaž v televízii a budem držať palce mojim favoritom, ktorí sú tam.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články