Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Skočovski: Sme dobre naladení

Tréner BAM Poprad. Igor Skočovski verí vo víťazstvo. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 18. mar 2016 o 23:00

Nováčik z Popradu cestuje do hlavného mesta, kde si to s domácim Slovanom rozdá v súboji o piate miesto v tabuľke.

Dnes je na programe posledné kolo základnej časti extraligy basketbalistiek. Nováčik z Popradu cestuje do hlavného mesta, kde si to s domácim Slovanom rozdá v priamom súboji o piate miesto v tabuľke.

POPRAD. Hráčky BAM Poprad by radi vstupovali do play-off z výhodnejšej pozície. V prvom kole vyraďovacej časti by sa totiž vyhli papierovo silnejšiemu súperovi a narazili by na prijateľnejší ŠBK Šamorín.

Rovnaký cieľ majú však aj basketbalistky domáceho BK Slovan Bratislava.

„Na zápas v Bratislave sme dobre naladení. Výhra na Slovane by pre nás bola čerešnička na torte, lebo by sme ňou potvrdili pozíciu päť po základnej časti. Hoci sa Šamorín posilnil, bol by pre nás hrateľnejší súper ako Ružomberok. Dalo by nám to nádej, aby sme sa pokúsili o prekvapenie. Keďže sa hrá na dva víťazné zápasy, ten prvý bude veľmi dôležitý,“ povedal tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Očakáva, že pritlačia naplno

Vzájomná bilancia tohtoročných zápasov je mierne naklonená na stranu Slovana. V extralige najprv zvíťazili na domácej palubovke dievčatá spod Tatier, no potom sa dvakrát tešil ich súper, keď vyhral raz doma i raz vonku.

Oba tímy na seba narazili aj v Slovenskom pohári. V Poprade vyhrala BAM o 22 bodov, v odvete v hlavnom meste však vybuchla a prehrala o 31.

„Bude to veľmi ťažké, Slovan sa cíti doma veľmi dobre. Čaká nás tam nepríjemná palubovka. Určite budú v plnej sile. Očakávam, že pritlačia naplno, lebo ich čaká rovnaký scenár ako nás. Buď pôjdu na Šamorín, čo je pre nich ešte výhodnejšie z pohľadu cestovania, alebo narazia na Ružomberok, ktorý je z pohľadu kvality úplne o niečom inom. Musíme sa sústrediť na našu hru, kvalitu máme. Na súpera sa pozerať nebudeme. Musíme sa vyvarovať chýb z predošlých zápasov. V tom poslednom sme úplne vybuchli, keď sme mali až 36 stratených lôpt. To si nemôžeme dovoliť, toto musíme eliminovať,“ zdôraznil Skočovski.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.