Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

ŠK Futura chce už hrať v Humennom

Humenská snaha. Tentoraz ku gólu neviedla, ŠK Futura sa však v súťaži udržal. (Autor: Miroslav Porochnavý)
Sportnet|Publikované 22. jún 2015 o 22:00

Jarná odvetná časť tretej futbalovej ligy spokojnosť pre ŠK Futura Humenné nepriniesla, skôr naopak.

HUMENNÉ. Body pribúdali poskromne, čo malo za následok zosun v tabuľke napokon až na štrnáste miesto, ktoré sa považovalo už za zostupové.

Keďže sa však košické „béčko“ do treťoligovej súťaže neprihlásilo, Humenné má aj naďalej právo účasti v najvyššej súťaži VsFZ.

„Azyl“ v Strážskom

V odvetnej časti mali humenskí treťoligisti svoj domov v Strážskom. Vyplynulo to z rekonštrukcie, búracích prác na štadióne, kde dovtedy hrali.

„Hľadali sme alternatívy, ktoré budú spĺňať kritériá tretej ligy. Humenský štadión Pri mlyne potreboval úpravy oplotenia – ohrady okolo hracej plochy, sociálnych zariadení, čo bolo pre krátkosť času nerealizovateľné, na základe zistení a videní sme sa rozhodli pre štadión v Strážskom. Podmienky technického rázu pre hráčov a rozhodcov boli na vysokej úrovni, takže voľba padla na desať kilometrov vzdialené Strážske. Jedinou nevýhodou pre nás bola hracia plocha, s ktorou sme sa vyrovnávali ťažko, najmä v prvých stretnutiach na nerovnosti ihriska  'horela' naša snaha o kombinačnú hru, museli sme svoj herný prejav pozmeniť, čo sa nám sčasti podarilo a v niektoré domáce zápasy sme ukázali slušný futbal,“ konštatoval manažér klubu Martin Friga.

Aj osem legionárov

V čase zimnej prípravy bola situácia dlho nejasná, s činnosťou klubu, takže logicky aj s kádrom, ktorý sa odchodmi výrazne oslabil.

Nové tváre sa začali objavovať tesne pred ostrým štartom.

„Do úvahy prichádzali najčastejšie hráči zo zahraničia, ktorí sa dali ešte v tom časovom priestore riešiť. Aj tu sa však vyskytli problémy v súvislosti s vízovými povinnosťami, na vybavenie transferov sme v niektorých prípadoch čakali až maximálne možných 30 dní. Chvíľami teda bola situácia v kádri až hektická, čo sa prenášalo do výsledkov a v neposlednom rade to malo dopad aj na naše jarné účinkovanie, postavenie v tabuľke. Legionársky sme využili dvoch ukrajinských brankárov, štyroch hráčov do poľa a rovnako v pozícii hráčov boli aj dvaja Srbi,“ ozrejmil legionársku enklávu jari humenský manažér.

Dá sa o niekom povedať, že bol ťahúňom, oporou či kostrou mužstva?

„Nedá sa to povedať na sto percent celú jar, ale v niektorých stretnutiach by som určite vyzdvihol Voroňáka, následne Popika, Ljubarskeho a Legdana. A samozrejme brankár Slavik, ak chytal, znamenal 80 percent úspechu.“

Jarná blamáž

Jarnú časť ŠK Futura by sme označili ako „kráčanie po tenkom ľade“. Ako ju vnímal manažér klubu?

„Jarnú časť vnímam jednoznačne ako sklamanie. Očakával som od hráčov podstatne viac, že bez problémov získame 39 bodov, čo som podľa mojich prepočtov avizoval ako dostatok na záchranu. Nestalo sa...“

Očakávajú sa v najbližšej dobe v ŠK Futura Humenné výrazné zmeny?

„Áno. Taká blamáž ako v jarnej časti sa už opakovať nemôže. V prvom rade by sme chceli pôsobiť priamo v Humennom, pokiaľ to bude technicky možné, či na hlavnom štadióne alebo Pri mlyne. Obmenami prejde káder, aby sme výsledkami a hrou vrátili kvalitu, ktorá v jarnej časti chýbala,“ dodal Martin Friga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.