Siedmy hetrik kariéry posilní Hossovu sebadôveru

SITA|16. jan 2008 o 12:40

DETROIT 16. januára (SITA) - Hokejista Atlanty Marián Hossa bol najväčšou hviezdou utorkového večera v zámorskej NHL. Rodák zo Starej Ľubovne, ktorý pred štyrmi dňami oslávil 29. narodeniny, si k nim ...

DETROIT 16. januára (SITA) - Hokejista Atlanty Marián Hossa bol najväčšou hviezdou utorkového večera v zámorskej NHL. Rodák zo Starej Ľubovne, ktorý pred štyrmi dňami oslávil 29. narodeniny, si k nim dal pekný darček v podobe hetriku do siete Detroitu. Thrashers vyhrali aj Hossovou zásluhou nad vedúcim tímom profiligy jasne 5:1.

Na siedmy hetrik v kariére čakal slovenský krídelník takmer presne jeden rok. Naposledy strelil tri góly v jednom zápase 16. januára 2007. "Je skvelé dať tri góly a pomôcť svojmu tímu k víťazstvu. Samozrejme, posilní to aj moju sebadôveru,“ vyjadril sa po zápase slovenský krídelník, ktorý má v sezóne 2007/2008 na konte zatiaľ 19 gólov. Prvý v utorkovom dueli s Detroitom dal v presilovke už v 8. min, keď vykorčuľoval z rohu a prestrelil gólmana "červených krídel" Chrisa Osgooda. O ďalších sedem minút pridal aj poistku, keď najskôr obral o puk obrancu Lebdu, a potom trafil pod Osgoodovo rameno. Tretí gól Hossa pridal hneď na začiatku druhej tretiny umiestnenou strelou zápästím. "Kľúčové bolo, že sme mali perfektný úvod a spiaci obor sa zobudil až v závere, keď už bolo neskoro," zdôraznil Hossa

"Marián je veľmi rýchly a navyše má kvalitnú a presnú strelu. Niekoľkokrát sme mu nechali zbytočne veľa priestoru, čo hneď využil," povedal detroitský brankár Osgood. Keď hosťujúci Perrin zvýšil v 28. minúte už na rozdiel štyroch gólov, bolo o zápase rozhodnuté. Detroitu nepomohla ani výmena brankára, keď sa medzi žrde dostal Dominik Hašek, a ani zvýšená aktivita pred bránkou súpera. Gólman Atlanty Kari Lehtonen totiž vychytal 46 pokusov súpera a za chrbát pustil iba jeden puk z hokejky Kronvalla.

Detroitu sa v posledných troch zápasoch nedarilo, ani raz nevyhral. Predtým počas šiestich týždňov z 21 zápasov neodchádzal z ľadu s dvoma bodmi len trikrát. "Stane sa to každému tímu. Liga je vyrovnaná. Najdôležitejšie je, že všetci ideme spoločne za svojím cieľom. Na posledné tri zápasy už nesmieme myslieť," dodal