Inter je novým lídrom ligy, prvé body nováčika zariadil gólom brankár

Nečakaný hrdina - brankár získal nováčikovi prvý bod.
Nečakaný hrdina - brankár získal nováčikovi prvý bod. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. dec 2017 o 15:01

Pozrite si súhrn nedeľňajších výsledkov Serie A 2017/2018.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno sú novými lídrami talianskej Serie A, keď v nedeľňajšom zápase 15. kola deklasovali Chievo Verona 5:0. K vysokému triumfu prispel jedným presným zásahom slovenský stopér Milan Škriniar, ktorý v 60. minúte zakončil rýchly brejk umiestnenou hlavičkou v páde po presnom centri Antonia Candrevu.

Inter vedie ligu o jeden bod pred SSC Neapol, ktorý v piatok prehral doma s úradujúcim majstrom Juventusom Turín 0:1. Škriniarov tím v pätnástich kolách zatiaľ nenašiel premožiteľa, na konte má 39 bodov za 12 výhier a tri remízy. V sobotu 9. decembra ho čaká megašláger na ihrisku Juventusu.

Futbalisti Beneventa si v nedeľu pripísali prvý bod v tejto sezóne najvyššej talianskej súťaže Serie A, keď v domácom zápase 15. kola remizovali s AC Miláno 2:2.

O premiérový bod klubu v elitnej súťaži sa postaral v piatej minúte nadstaveného času brankár Alberto Brignoli.

"Je ťažké opísať emócie, ktoré teraz cítim. Rozmýšľal som asi takto - prehrávame 1:2 a je 95. minúta, nemáme čo stratiť. Tak som sa vybral do šestnástky súpera, zatvoril oči a vyskočil," uviedol Brignoli, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Danila Cataldiho.

Milánske AC na začiatku týždňa vymenilo trénera, Vincenza Montellu vystriedal Gennaro Gattuso, ale ani to nepomohlo hráčom, ktorí z ostatných piatich ligových zápasov vyhrali len jeden.

Serie A - 15. kolo:

Benevento - AC Miláno 2:2 (0:1)
Góly:
50. Puscas, 90.+ Brignoli - 38. Bonaventura, 57. N. Kalinič, ČK: 75. Romagnoli (AC Miláno) po 2. ŽK

56. D. Zapata - 80. Milinkovič-Savič, 90.+ Caicedo

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter je novým lídrom ligy, prvé body nováčika zariadil gólom brankár