Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Sekeru čaká rokovanie o zmluve, v Buffale chce zostať

Andrej Sekera. (Autor: TASR)
SITA|14. jún 2011 o 08:25

Uplynulá sezóna bola pre Andreja Sekeru najúspešnejšou v jeho doterajšom pôsobení v NHL. V 76 zápasoch získal 29 bodov (3+26), čo je jeho sezónny rekord.

PRIEVIDZA. Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera je už zdravý. Natrhnutý brušný sval, ktorý mu skomplikoval pôsobenie v play-off zámorskej hokejovej NHL v drese Buffalo Sabres a zabránil mu v účasti na domácich majstrovstvách sveta v slovenskom drese, sa už stihol zahojiť.

"Všetko je v najlepšom poriadku. V pondelok som dostal od lekárov "zelenú" na začiatok plného tréningu," skonštatoval pre utorkové vydanie denníka Šport 25-ročný prievidzský odchovanec.

"V utorok sa budem hlásiť u kondičného trénera Romana Švantnera v Banskej Bystrici, kde budem šesť až sedem týždňov zaberať na plné obrátky. Už minulý rok som sa pripravoval pod jeho vedením a nemôžem na celú prípravu povedať krivé slovo. Počas uplynulého ročníka som sa cítil po všetkých stránkach výborne a nebolo ťažké premýšľať nad tým, kde sa pripravím na ďalší. Podmienky v jeho centre sú výborné. Je tam aj korčuliarsky trenažér. Budem sa znovu snažiť na ňom ´tancovať´ a uvidím, čím prekvapím Slovensko tento rok. Vlani pomohol mojej kondícii. Na ľade som sa cítil istejší a silnejší. Nevynechám to ani tento rok a budem sa snažiť čo najviac zdokonaliť."

Uplynulá sezóna bola pre Andreja Sekeru najúspešnejšou v jeho doterajšom pôsobení v NHL. V 76 zápasoch získal 29 bodov (3+26), čo je jeho sezónny rekord. Navyše sa pevne usadil v zostave Buffala a od trénera Lindyho Ruffa dostával veľký priestor na ľade.

K 30. júnu však končí jeho druhá zmluva s Buffalom a Sekera sa dostane do pozície obmedzeného voľného hráča.

"Uvidíme, ako budú prebiehať všetky rokovania. Mojou výhodou je, že ako obmedzený voľný hráč mám nárok aj na arbitráž, takže pripravený budem na všetko. Som si vedomý svojej ceny a pod ňu nepôjdem," poznamenal pre denník Šport Sekera.

"Vyzerá to, že by som mohol aj naďalej zostať v Buffale, ale v NHL sa môže stať všeličo. V prvom rade chcem hrať v tíme, ktorý mi poskytne dostatok času na ľade. Buffalo je pre mňa výhodné, som tam zabývaný už štvrtý rok a poznám prostredie. Pravdupovediac, nemám túžbu stade odísť. Ak však príde klub, ktorý mi poskytne lepšie podmienky, pôjdem tam."

Súvisiace články