Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Seguin o Jágrovi: Bude šéf a skutočný líder

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. apr 2013 o 14:47

Vlani v lete odišiel z Philadelphie, pretože si ho dostatočne nevážili. Teraz mieri Jaromír Jágr do Bostonu, hoci ani tam nebude mať hlavnú úlohu ako v Dallase.

"Neprichádza sem ako spasiteľ, ale aby vhodne doplnil náš tím," povedal tréner Claude Julien.

Ako píše portál idnes.cz, Jágrovo miesto určite nebude v prvých dvoch formáciách, ktoré má jeden z hlavných favoritov na Stanley Cup stabilne zostavené. Nikto nemôže čakať, že ich tréner rozdelí len kvôli Jágrovi, keďže dlhodobo dobre fungujú.

Jágrovo miesto bude v treťom útoku medzi Richom Peverleym a Chrisom Kellym, čo nie sú výnimoční strelci. Generálny manažér Peter Chiarelli je však presvedčený, že slávny útočník prijme akúkoľvek rolu.

"Áno, Jags je zvyknutý hrať vyššie. Povedal som mu, že máme štyri silné päťky a že bude dôležitou súčasťou tímu. Ale nie tou hlavnou. Takže môže byť v tretej formácii."

Hlavnou motiváciou Jágrovho prestupu je tak podľa všetkého sen o treťom Stanley Cupe, na ktorý by z Dallasu sotva dosiahol. A tešiť ho môžu aj ďalšie veci. Napríklad fakt, že sa s ním počíta predovšetkým na presilovky, v ktorých sa Boston tento rok trápi (v ich využívaní je až na 24. mieste v celej NHL).

"Vďaka nemu budeme v ofenzíve oveľa nebezpečnejší," vyhlásil útočník David Krejčí, s ktorým by si mohol Jágr zahrať práve pri početných výhodách.

"Nájde sa veľa vecí, ktoré nám pomôže vylepšiť. Presilovky sú jednou z nich. Platný bude aj pri hre päť na päť, pri ktorej exceluje v priestoroch, kde sa potrebujeme zlepšiť," dodáva kouč Julien, ktorý o Jágrovom prínose nepochybuje.

"Veľký, silný hráč, ktorý sa ťažko odstavuje od puku a ktorý je silný v rohoch - presne toto potrebujeme. Vždy to bol naozajstný profesionál, takže nečakám, že u nás to bude iné. Myslím, že dobre zapadne."

Vedenie Bostonu veľa vsádza aj na Jágrove skúsenosti, ktoré budú silným elementom predovšetkým v play-off. A tiež na jeho vodcovské schopnosti, ktoré môžu pomôcť mladším hráčom.

Svedčí o tom okrem iného slová 21-ročného Tylera Seguina: "Má toho toľko za sebou... Myslím, že k nemu budeme v kabíne všetci vzhliadať. Stále je to vynikajúci hokejista a veľmi nám pomôže. S ním v zostave získame ešte väčšie sebavedomie a iskru. Každý ho bude pozorne sledovať. Je jasné, že bude šéf a skutočný líder. "

Súvisiace články