Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sečovce sa odvolávajú

Sportnet|Publikované 19. sep 2012 o 22:00

V drese Veľkého Horeša nastúpil v základnej zostave proti Slavoju hráč, ktorý nebol v zápise o stretnutí. Zväz rozhodol, že štart hráča bol oprávnený.SEČOVCE. V piatkovej úradnej správe Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) číslo 18 sme si v časti Športovo-technické komisie (ŠTK) všimli bod 4, v ktorom bolo napísané: ŠTK na základe prejednania so zainteresovanými stranami ponecháva výsledok stretnutia VI. liga Z (dospelí) 6. kolo Sečovce – Veľký Horeš dosiahnutý na HP v platnosti. Tak sme začali pátrať, prečo sa ŠTK zápasom, ktorý hostia vyhrali 3:0, začala zaoberať.

Hráč nebol v zápise

Zistili sme, že hneď po skončení duelu, ktorý sa odohral v nedeľu 9. septembra, kapitán FK Slavoj Sečovce napísal do zápisu o stretnutí námietku pre neoprávnený štart hráča (NŠH) hosťujúceho celku.

Viac nám už prezradil tréner mužstva Milan Siksa: „V základnej zostave Veľkého Horeša nastúpil hráč s číslom 13, ktorý však nebol uvedený v zápise o stretnutí, pre vysvetlenie: nebol uvedený ani v základnej zostave ani ako náhradník. Prišli sme na to až vtedy, keď hostia v priebehu druhého polčasu avizovali striedanie hráčov, ktoré sa však nezrealizovalo. Rozhodca totiž nepustil na hraciu plochu hráča s číslom 5, pretože ten bol napísaný v zápise v základnej zostave. Preto sme podali námietku pre NŠH s číslom 13, ktorú sme okamžite po zápase napísali do zápisu o stretnutí, a čakali sme na rozhodnutie ŠTK.“

Podávajú odvolanie

ŠTK sa minulý týždeň námietkou Sečovčanov zaoberala a po prejednaní rozhodla, že štart hráča s číslom 13 bol oprávnený a výsledok 3:0 ponecháva platnosti.

Očakávalo sa, že ŠTK skontumuje výsledok v prospech Slavoja a potrestá V. Horeš, no nestalo sa tak.

Milan Siksa: „Zarážajúce bolo, že kým náš kapitán a vedúci mužstva sa na prejednanie dostavili, hostia nie. Prišiel iba majiteľ klubu. Nechápem, prečo vypočúvali jeho a nie ich kapitána a vedúceho mužstva, ktorí spravili chybu. Rozhodnutie ŠTK zatiaľ rešpektujeme, ale podávame odvolanie, ktoré musíme odoslať do 15 dní. Veríme, že sa dočkáme spravodlivosti, veď ak raz za mužstvo nastúpi hráč, ktorý nie je uvedený v zápise o stretnutí, musí nasledovať kontumácia výsledku.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.