Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Šatan by rád zmenil dres, ale odchod z Buffala je v nedohľadne

TASR|4. feb 2003 o 14:14

Buffalo 4. februára (TASR) - Generálny manažér tímu zámorskej NHL Buffalo Sabres Darcy Regier potlačil v pondelok tvrdenia o prestupe slovenského reprezentanta ...

Buffalo 4. februára (TASR) - Generálny manažér tímu zámorskej NHL Buffalo Sabres Darcy Regier potlačil v pondelok tvrdenia o prestupe slovenského reprezentanta Miroslava Šatana do iného klubu, keď vyhlásil, že sa nechystá pustiť žiadneho zo svojich hráčov. Dôvodom je fakt, že tím je stále v bankrote.

Podľa amerických médií nie je tajomstvom, že Šatan chce z Buffala odísť a jeho prestup spájajú s Philadelphiou Flyers. "Dva mesiace počúvam správy o mojom prestupe a najčastejšie sa hovorí o Philadelphii," povedal rodák z Topoľčian na víkendovom zápase hviezd v Sunrise na Floride. "Je to situácia, ktorú nemôžem kontrolovať sám. Najprv sa musí vyriešiť vnútorná situácia v klube," dodal kapitán majstrov sveta z Göteborgu, ktorý nevyvrátil, že chce zmeniť tím. "Niekedy je to dobré pre hráča. Nemôžete vedieť, ako to bude v Buffale budúci rok," povedal. Flyers údajne plánujú ponúknuť Šatanovi ročný plat 3,55 milióna dolárov. "Nechcem o tom hovoriť skôr, ako sa niečo udeje. Som spokojný, že môžem hrať za nejaký tím," zareagoval Šatan, ktorý v zápase hviezd hral v útorku s Jeremym Roenickom a Jeffom OďNeillom.

Súvisiace články