Saros ešte má čo dokazovať, myslí si Poile, ktorý mu dal 20-miliónový kontrakt

Oh My Hockey|18. aug 2021 o 10:17

Juuse Saros len nedávno podpísal kontrakt svojho života. Fínsky gólman preberá žezlo Pekku Rinneho a ako jednotka Nashvillu Predators si príde na 20 miliónov počas najbližších štyroch rokov. Ročne v priemere zarobí päť miliónov. V prvom roku dostane 4 milióny, v druhom 5, v treťom 6 a v poslednom opäť 5.

26-ročný gólman bol obmedzene voľným hráčom, pôvodne mal predstúpiť pred arbitráž, ale to sa nestalo.

Svoje dojmy ohľadom Sarosa popísal pre oficiálny web NHL generálny manažér David Poile.

"Juuse sa osvedčil ako jeden z najlepších mladých brankárov v NHL a sme veľmi radi, že zostane našou brankárskou jednotkou aj v nasledujúcich rokoch," vyjadril sa. "Niekoľko posledných sezón strávil rastom pod vedením Pekku Rinneho a robil pokroky po fyzickej a mentálnej stránke, aby sa zaradil medzi najlepších brankárov v tejto lige, čoho dôkazom je jeho miesto v All-Rookie tíme NHL v sezóne 2017/18 či umiestnenie blízko trojice finalistov boja o Vezina Trophy v minulej sezóne."

Saros v minulej sezóne predvádzal jeden vynikajúci výkon za druhým. Rodák z Forssy sa predstavil v 36 stretnutiach, 21-krát obišiel víťazne. Chytal s úspešnosťou 92,7% a priemerom 2,28 gólu na zápas. V play-off si trochu pohoršil, v šiestich stretnutiach sa zmohol na 92,1-percentnú úspešnosť pri priemere 2,78 gólu na zápas.

V hlasovaní o Vezina Trophy skončil šiesty. Jeden z hlasujúcich manažérov ho zaradil na druhé miesto, ďalších sedem manažérov na tretie.

Výkonmi bezpochyby prekonal veterána a mentora Rinneho a získal si miesto jednotky. Teraz musí povesť jednotky potvrdiť.

"Teraz je na ňom, aby dokázal, že je skutočne brankárom číslo 1," povedal Poile. "(Saros) ešte má čo dokazovať. Bude to jeho prvý rok bez Pekku. V normálnom 82-zápasovom programe bude povolaný na viac zápasov ako kedykoľvek predtým (…) Okrem toho, samozrejme, dúfame, že sme tímom pre play-off a potrebujeme, aby nám naša jednotka bola schopná pomôcť nám vo vyraďovacích bojoch. Na základe jeho životopisu, progresu a minuloročných výkonov som celkom presvedčený, že bude naozaj výborným brankárom, ktorý zdedí pozíciu jednotky po Pekkovi."

Jeho brankárskym kolegom bude Čech David Rittich. Dvojica by podľa predpokladov mala vytvoriť solídne duo, ako však správne poznamenal Poile, Saros bude musieť zvládnuť záťaž jednotky.

Nakoniec dodáva slová dôvery: "Juuse dáva nášmu tímu šancu na víťazstvo v každom zápase, v ktorom nastúpi, a sme presvedčení, že spolu s Davidom Rittichom budú veľkou súčasťou nášho úspechu v sezóne 2021-22."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: