Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

S. Williamsová: Daniela je hrozbou

Sportnet|19. jan 2006 o 00:00

Američanka Serena Williamsová ťahá na Australian Open svoju najdlhšiu grandslamovú šnúru. V Melbourne Parku neprehrala už päť rokov a od štvrťfinálového neúspechu s Hingisovou v januári 2001 má bilanciu 16:0! V rokoch 2003 aj 2005 získala titul, vo ...

Serena Williamsová bude v Melbourne najbližšou súperkou Daniely Hantuchovej. Snímka je zo zápasu s Francúzkou Camille Pinovou, ktorý Američanka vyhrala 6:3, 6:1. FOTO - SITA/AP

Američanka Serena Williamsová ťahá na Australian Open svoju najdlhšiu grandslamovú šnúru. V Melbourne Parku neprehrala už päť rokov a od štvrťfinálového neúspechu s Hingisovou v januári 2001 má bilanciu 16:0! V rokoch 2003 aj 2005 získala titul, vo zvyšných neštartovala a po včerajšku má za sebou prvé dve kolá tohto ročníka. Po ľahkom 49-minútovom postupe cez Pinovú sme ju požiadali o názor na našu Hantuchovú.

,,V súčasnej situácii a konkurencii je každá súperka hrozbou. Lenže Daniela obzvlášť veľkou, lebo je skúsenou hráčkou a hrá dobre. Kedysi bola svetovou päťkou a hoci sa potom prepadla, už dlhší čas vidím jasný pokrok a pomaly sa vracia na stratené pozície. Tento súboj musím brať veľmi vážne a zahrať lepšie než doteraz. Vediem síce nad ňou 3:0 vo vzájomnej bilancii, ale v tenise to teraz nič neznamená. Najmä posledný súboj v Dubaji bol už dosť vyrovnaný. Čaká ma ťažká skúška."

Hantuchová nad Serenou nevyhrala ani set, s jej sestrou Venus má dokonca bilanciu 0:8, ale verme, že Daniela využije núkajúcu sa šancu v čase, keď všetky médiá rozoberajú koniec nadvlády Williamsových, ich čoraz zriedkavejšiu účasť na turnajoch, zainteresovanosť v iných aktivitách a najčerstvejšie najmä nadváhu obhajkyne titulu.

Vzájomná bilancia

S. Williamsová - Hantuchová 6:3, 6:2 vo štvrťfinále Wimbledonu 2002
S. Williamsová - Hantuchová 6:2, 6:2 vo štvrťfinále US Open 2002
S. Williamsová - Hantuchová 6:4, 6:3 vo štvrťfinále v Dubaji 2005

 

Súvisiace články