Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

S Haniskou zarezáva Cuprišin, Labun aj Ondira

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|Publikované 3. feb 2016 o 23:00

Druholigový nováčik z Hanisky sa snaží čo najlepšie využiť zimnú prípravu, aby v jarných kolách mohol zabojovať o udržanie v súťaži.

Zverenci trénera Jaroslava Rybára majú za sebou polovičky prípravy, počas ktorej absolvovali aj kondičné sústredenie v Bardejovských kúpeľoch.

HANISKA. V hornom Šariši zarezávala dvadsiatka futbalistov, avšak postupne kvarteto muselo predčasne odísť pre pracovné povinnosti.

„Sústredenie splnilo naše očakávania. Mnohé druholigové mužstvá môžu len pomýšľať na kondičné sústredenie, preto som prezidentovi klubu Danovi Miklošovi vďačný za tú možnosť. Trénovali sme dvojfázovo a stihli sme odtrénovať všetky veci. Dopoludnia sme využívali umelé ihrisko v Bardejove a popoludní sme boli v teréne. Samozrejme, nechýbala ani regenerácia,“ povedal na margo sústredenia tréner Jaroslav Rybár.

Jeho zverenci v rámci prípravy odohrali tri prípravné stretnutia. Ťahali v nich za kratší koniec, ale podľa slov kormidelníka výsledky v tejto fáze prípravy nie sú rozhodujúce.

„Sústredenie sme začínali prípravným stretnutím s Bardejovskou Novou Vsou a podľahli sme jej 0:3. Celkom dobrý výkon sme podali v prvom polčase duelu s Lokomotívou Košice, gólom Maťaša sme vyhrávali, ale po zranení Majerníka a prestriedaní sme už nehrali tak sústredene a inkasovali štyri góly. Tretí duel sme odohrali v Spišskej Novej Vsi, kde úvod prvého dejstva patril domácim, lepšie kombinovali, boli pohyblivejší a výsledkom bol aj prvý gól. V závere sme sa snažili hru vyrovnať a podarilo sa to aj výsledkovo. V druhom sme dostali dva lacné góly a hoci sme znížili, tak viac sme nedokázali vyťažiť. Ani v jednom stretnutí sme nehrali v optimálnom zložení,“ zhrnul doterajšie zápasy J. Rybár.

Cieľ je udržať druhú ligu

V kádri druholigového nováčika nedochádza k veľkým pohybom. Z jesenného kádra odišla dvojica Leško (Dolná Ždaňa) a Seman (Vyšné Opátske). Do prípravy sa zapojil Stanislav Cuprišin, ktorý naposledy hrával v košickej Lokomotíve.

S mužstvom trénuje aj Tomáš Labun z rovnakého klubu a Samuel Ondira z VSS Košice. Nováčik mal na lane aj Antona Ribára, avšak ten podľa našich informácií zostáva v Moldave.

„Snažíme sa pracovať s tým, čo máme doma, po zranení sa zapojili do prípravy Gallo aj Mišo Molnár. Naším cieľom je udržať druhú ligu aj pre ďalší ročník. Radi by sme to mali za sebou čím skôr, už po skončení základnej časti. V druhej polovici prípravy sa budeme venovať hernej stránke, aby sme nabrali hernú kondíciu a urobíme všetko pre dosiahnutie cieľa,“ dodal J. Rybár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.