Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Rožňava po dvoch kolách hrá znova doma

Doma. Rožňave sa zatiaľ na domácej pôde darí. Potvrdiť to chce aj v zápase s Kalšou. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 20. sep 2014 o 00:00

V V. lige je na programe jedno derby ako aj súboj otca so synom.

Po dvoch kolách na pôde súperov sa štvrtoligová Rožňava znova predstaví doma.

ROŽŇAVA. Hráči SP MFK hostia dnes popoludní súpera z Kalše. V minulej sezóne s nimi v oboch zápasoch remizovali. Navyše sa Kalša v ostatných troch kolách súťaže stále o body delila. Budú sa teda body znova deliť?

„Kalša má svoju kvalitu, potvrdzuje to aj v tejto sezóne. No ja pevne verím, že sa to tentokrát remízou neskončí a body ostanú u nás doma,“ začal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

V ostatných dvoch kolách na pôde súperov si Rožňava brúsila zuby na nejaký ten bod. Aj keď sa snažili, obišli nakoniec naprázdno. Neodzrkadlilo sa to na psychike mužstva?

„Rozobrali sme si naše posledné dva zápasy a vieme, prečo sme nebodovali. Na psychike hráčov by sa to odraziť určite nemalo. Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali,“ ozrejmil B. Kuzma.

Chuti na domácom trávniku určite dodá aj víťazstvo v 3. kole Slovnaft cupu nad treťoligovým Lučencom.

Taktiku pripravenú na zápas tréner prezradiť nechcel. „Čo by mohlo platiť na súpera, si nechám pre seba. K trom bodom nám môže pomôcť to, že sa pripravíme na súpera s maximálnou vážnosťou a predvedieme kvalitný výkon,“ naznačil recept B. Kuzma.

V V. lige Košicko-gemerskej sa kolo začne dnes derby zápasom medzi domácou Gemerskou Hôrkou a Gemerskou Polomou. V nedeľu o 10.45 hod. nastúpi Krh. Podhradie v Geči.

Určite zaujímavým bude zápas v Dobšinej. Tá hostí Turňu n/B a bude to taký rodinný súboj. Trénerom Dobšinej je totiž Š. Kossuth a v Turni n/B je kormidelníkom jeho syn Marián. Na domácu pôdu sa po dvoch kolách vracia aj Betliar. V zápase s nováčikom z Čečejoviec by určite radi bodovali.

Súvisiace články