Rož. Bystré, Drnava i Honce sa rozstrieľali

Kanonier. V Honciach sa budú aj v tejto sezóne spoliehať na presné zásahy Radoslava Kuzmu (vľavo). (Autor: kcs)
Sportnet|13. aug 2013 o 00:00

Cez víkend odštartoval nový ročník aj v I. triede. Popredné celky z minulého ročníka by rady dominovali aj teraz.

Cez víkend odštartoval nový ročník aj v I. triede. Výsledky prvého kola ukázali, že popredné celky z minulého ročníka by rady dominovali aj teraz. K nim by sa určite chceli pripojiť aj Honce a napriek úvodnej prehre určite aj ďalší nováčik zo Štítnika.

ROŽŇAVA. Pozornosť v úvodnom kole určite pútal súboj vo Vyšnej Slanej. Hostila totiž Krh. Dlhú Lúku, s ktorou v minulej sezóne zvádzala súboj o druhé miesto. Domácim chýbali brankár Lindák i záložník Liptai. V polčase viedli 1:0, no po obrátke najlepší strelec minulého ročníka J. Čižmár vyrovnal a Szaniszló pridal druhý gól. Domáci otvorili hru, posilnili útok a Zábrel druhým gólom vyrovnal. Mali zálusk aj na tri body, no po úniku Anna zhatil ich nádeje a Vyšnoslanci vyšli naprázdno.

Letná turistická no i dovolenková sezóna sa podpísala na zložitom skladaní zostáv tímov. Na Dedinkách sa s problémami zišli jedenásti a do brány musel ísť po dlhšom čase M. Ogurčák. Hostia z Rož. Bystrého naopak prišli posilnení o dvoch hráčov zo Slavošoviec, Liptáka Gibu i Lomparta. Boli lepším celkom a to potvrdili aj gólmi. Trochu im pomohli aj domáci, aj keď nemuseli. Tököly ml. si dal vlastný gól a Tököly st. nedal pokutový kop.

O prvý zápas novej sezóny sa v sobotu večer postarali Štítnik a Rudná. Na ihrisku v Kunovej Teplici, kde bude nováčik hrávať svoje domáce zápasy, sa rozhodovali až v závere. Domáci hrali aktívne, vypracovali si aj viacero šancí, no bez efektu. Hostia dobre bránili a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla päť minút pred koncom, keď po úniku prečíslili súpera a Vysoký zabezpečil Rudnej tri body.

Drnava posilnená o trojicu hráčov FK Brzotín rozhodla o osude stretnutia s Vlachovom už do polčasu. Ani za stavu 0:3 sa však Vlachovčania nevzdávali a bojovali, no akciám chýbala výraznejšia koncovka.

Víťazne začali aj hráči Dlhej Vsi. Do vedenia sa dostali už v 4. min., no víťazstvo potvrdili až necelých desať minút pred koncom.

Naopak Bohúňovo viedlo 2:0 už do polčasu. Kvôli incidentu v poslednom kole minulého ročníka mali zatvorené ihrisko a zápas s Jablonovom n/T tak odohrali v Joviciach. Hostia boli síce herne o niečo lepší, no domáci viac túžili po víťazstve a bojovali.

Honce dali v minulej sezóne 96 gólov a chceli by v tom pokračovať aj v novej. Aj keď do polčasu bol stav 1:1, po prestávke pridali ďalšie štyri.

Štatistika - I. trieda, 1. kolo

Dedinky – Rož. Bystré 0:4 (0:2) Góly: 41. Jar. Gallo, 44. Urban ml., 48. Tököly ml. (vlastný), 56. Minčík, ŽK: 28. Tököly ml. - 0, R: K. Chomjak, DZ: Gonos, D: 60. Dedinky: M. Ogurčák – Tököly ml., Tököly st., Franko, Horváth, Grígel, Majerčák, P. Revay, S. Ogurčák, Putnocký, B. Revay. Rož. Bystré: Koncz – Hencel (68. Galata), Fabian, Jar. Gallo, Kuchta, Dorkin, Lipták Giba, Krága (62. Tomko), Lompart (76. Očkaik), Urban ml., Minčík.

Vyšná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 2:3 (1:0) Góly: Zábrel 2 – Čižmár, Szaniszló, Anna, ŽK: A. Rogos – 0, R: Macko, DZ: Šimšík, D: 80. Vyšná Slaná: Mart. Gallo – Hric, Molčan, P. Rogos, Sekerka, Fifik, Vido, Kračún, Zábrel, Barnák, A. Rogos, striedali J. Gallo, Mat. Gallo. Krh. Dlhá Lúka: Máté – T. Hegedüs, Szaniszló, Kovács, Parditka, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, Anna, Zsilla, striedali Klárik, Albert, J. Gebe.

Štítnik – Rudná 0:1 (0:0) Gól: 85. Vysoký, ŽK: 70. R. Kolesár – 45. Čapó, R: Repaský, DZ: Heveši, D: 100. Štítnik: Čipka – Gunár, Kolesár, Lukáč, Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger, Milan Gallo, Krága, P. Milko, Jakub Rochl. Rudná: R. Szöllös – Šimon, O. Sanisló, Jakab, L. Rabas, Vysoký, Pavlík, Konček, Čapó, J. Rabas, Molčan.

Drnava – Vlachovo 3:0 (3:0) Góly: 10. Ičo, 20. P. Búlik, 43. Mázik, ŽK: 0 – 40. M. Šivec, R: Molnár, DZ: Nagy, D: 100. Drnava: Zakhar – M. Maliňák (46. Slavkay), Vozár, Ičo (85. J. Kovács), Čeľovský, P. Búlik, M. Kakalejčík, R. Dókus, Ra. Znak, Bakos (67. Görgei), Mázik. Vlachovo: Leško – M. Odrejčík, Hricko, Marián Marciš, M. Šivec, T. Molda, Leskovjanský, Gál (80. I. Gallo), Vysoký, Kožár. T. Pitoňák.

Dlhá Ves – Hrhov 2:0 (1:0) Góly: 4. N. Kövesdi, 81. Cs. Flander, ŽK: 0 – 40. Demeter, 64. G. Veverica, R: Šalamon, DZ: Šmelko, D: 60. Dlhá Ves: Pavlínyi – Beke, Blatník, Csótó, V. Ferdinand, G. Ferdinand (65. Cvíba), P. Ferdinand (75. L. Novák ml.), Cs. Flander, N. Kövesdi (86. Jakubecz), Lörincz, Makkai. Hrhov: Saksoň – Hranyó (63. Mata), Bernáth, L. Grulyó (56. N. Bodnár), M. Dunka, Tankó, R. Kardos, Demeter, F. Bartók, G. Veverica, Kuru (71. Kocsík).

Bohúňovo – Jablonov n/T 2:0 (2:0) Góly: 6. Borbély, 34. T. Kovács, ŽK: 63. Ferencz – 50. Pál Baláž, R: Gallo, DZ: Bodnár, D: 60. Bohúňovo: Makai – Ferencz (64. Izák), Doboš, T. Kovács, Šušán, Váradi, Borbély, Illés, L. Kovács (45. Demeter), D. Csík (56. Antóny), Kulik. Jablonov n/T: Spišák – Šaláta, Tamás, Páll, Pál Baláž, Zajdó (65. F. Szöcs), Szabó, Fifik, Miliczky, Á. Kardos, Vislay (56. T. Szöcs).

Honce – Slavošovce 5:2 (1:1) Góly: 15. a 65. R. Kuzma, 61. V. Gallo, 82. Vranec, 87. Strelka st. - 10. a 75. (11 m) Balco, ŽK: 25. P. Szöllös, 35. R. Kuzma, 51. B. Kuzma, 74. V. Gallo – 28. J. Lalik, R: L. Gyenes, DZ: Hadar, D: 80. Honce: P. Gere – P. Szöllös, V. Gallo, Vranec, Kacara, Tökölyi (72. R. Motyka), B. Kuzma, Strelka, Molnár, R. Kuzma, J. Drenko (51. O. Fabian). Slavošovce: Jo. Karalo – J. Tomi, Dzureň, Kudela, P. Lalik, J. Lalik, Ján Karalo, Oravec (M. Karalo), Balco, Ľ. Karalo, Mihálik.

pp

Fakty

BILANCIA domáci - hostia: 7 4 0 3 12:9 (body) 14:10 (góly).

POČET GÓLOV: 24, priemer na zápas 3,4. Strelci kola: R. Kuzma (Honce), M. Balco (Slavošovce), P. Zábrel (Vyšná Slaná) po 2 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 13, 8:5.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 0.

PENALTY domáci - hostia: 2/1, 1/0:1/1, premenené: M. Balco (Slavošovce), nepremenené: I. Tököly st.(Dedinky)

Strelci
2 góly – P. Zábrel (Vyšná Slaná), R. Kuzma (Honce), M. Balco (Slavošovce).

1 gól – P. Ičo, P. Búlik, M. Mázik (všetci Drnava), N. Kövesdi, Cs. Flander (obaja Dlhá Ves), A. Borbély, T. Kovács (obaja Bohúňovo), V. Gallo, M. Vranec, J. Strelka st. (všetci Honce), O. Vysoký (Rudná), J. Čižmár, A. Szaniszló, T. Anna (všetci Krh. Dlhá Lúka), Jar. Gallo, J. Urban ml., P. Minčík (všetci Rož. Bystré).

Vlastné – I. Tököly st. (Dedinky).

pp

Futbal vo výsledkoch

III. liga Košicko-gemerská dorast, 1. kolo: Poproč – Krh. Podhradie 0:1 (G: Michalko), Drnava – Svinica 2:3 (G: Šoltés, Vozár – Červeňák, Neubauer, Gaľa).

II. liga starší a mladší žiaci skupina A, 1. kolo starší Rožňava – KAC Košice 1:2 (G: Revúcky – Lukáč, Pastor), mladší Rožňava – KAC Košice 0:1 (G: Hajduk).