Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Róbert Štofan venuje ocenenie manželke a deťom

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Poprad Najstarším hráčom v tohtoročnej východniarskej jedenástke je rodák zo Šarišských Michalian a odchovanec prešovského Tatrana Róbert Štofan. Na

sklonku svoje bohatej futbalovej kariéry sa rozhodol vrátiť zo stredného Slovenska späť na východ a vybral si treťoligový klub Odevu Dukla Lipany. V jej drese odohral v tomto roku jarnú i jesennú časť a svojimi výkonmi zaujal trénerov. Jeho meno sa objavilo na deviatich anketových lístkoch. "Toto ocenenie beriem ako odmenu za moju futbalový kariéru a dôvera trénerov ma potešila. Spokojní boli aj funkcionári klubu, že majú už tretí rok hráčske zastúpenie v jedenástke. Predtým to bol Smetanka, potom Ľubo Jacko," hovorí Róbert Štofan. "S niečím takým som vôbec nepočítal, ale som rád, že na záver mojej hráčskej kariéry sa mi dostalo takej pocty." Do Popradu prišiel R. Štofan sám, lebo manželka zostala doma dvoma synmi Róbertom a Borisom. Jeden má deväť mesiacov a druhý štyri roky a podľa slov ich otca iste budú futbalistami. "Posledné ocenenie by som rád venoval práve manželke, ktorá má pochopenie pre futbal a rovnako aj deťom," povedal lipiansky stredopoliar.

V predchádzajúcich kluboch hrával v stredovej formácii, kde je bol častejšie v kontakte s loptou, ale v drese odevy si musí viac plniť defenzívne úlohy. "Počas celého roka som sa snažil podávať čo najlepšie výkony. Škoda, že po jesennej časti sme v tabuľke tam kde sme, hoci máme na viac. Chýbalo nám v niektorých stretnutiach viac šťastia. Niektorým hráčom chýba viac odvahy poruvať sa o dobrý výsledok a treba ich na ihrisku usmerniť. Sme mužstvom, ktoré inkasuje veľa gólov, preto ma tréner posiela na ihrisko s defenzívnymi úlohami. Dopredu sa dostávam len sporadicky pri zahrávaní štandardných situácii či pokutových kopoch," hovorí R. Štofan. Z hornej Nitry, kde hrával tri sezóny najvyššiu slovenskú súťaž a rok druhú si to namieril do známeho treťoligového prostredia. Najprv pôsobil v Bardejovskej Novej Vsi, potom v treťoligových Krompachoch sa stal kráľom strelcov. "V každom klube som prežil pekné chvíle a futbal mi dal dosť. Snom každého futbalistu je hrávať najvyššiu domácu súťaž a mne sa to podarilo. Bol to výsledok môjho futbalového snaženia, len škoda, že zranenie ma v mojom napredovaní pribrzdilo," spomína na futbalové zastávky R. Štofan.

Zatiaľ má najlepšie spomienky na prvoligové účinkovanie, no rovnako má príjemné spomienky z ďalších futbalových zastávok. V úvode však naznačili, že ak si nenájde nový klub zavesí kopačky na klinec. "Zatiaľ nechcem hovoriť o skončení kariéry, ale všetko je možné. Sezónu by som chcel dohrať v Lipanoch a potom sa uvidí," naznačuje R. Štofan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.