Reprezentácia do 21 rokov chce poraziť Talianov

Miroslav Stoch za reprezentáciu do 21 rokov proti Taliansku nenastúpi. (Autor: chelseafc.com)
TASR|31. mar 2009 o 13:36

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nemôže v stredajšom zápase dlhodobého turnaja Mirop Cup proti Taliansku rátať s Miroslavom Stochom.

Senec. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nemôže v stredajšom zápase dlhodobého turnaja Mirop Cup proti Taliansku rátať so službami Miroslava Stocha, Davida Škutku a Martina Cseha. Toto trio vo výbere trénera Borisa Kitku nahradili Miloš Lačný, Peter Kleščík a Erik Grendel.

Útočníka Chelsea Londýn Stocha si stiahol na kvalifikačný zápas v Prahe tréner A-výberu Vladimír Weiss, Cseh z Bohemians 1905 sa zranil na tréningu a Košičana Škutku vyradilo zranenie tváre. Slováci odohrajú duel s Talianskom v Senci o 11.00 h, Kitka v ňom chce odskúšať viaceré veci. V prvom súboji s týmto súperom Slováci minulý rok v marci remizovali 1:1. "V prvom rade chceme vidieť v akcii ďalších hráčov a chceme si vyskúšať hru proti kvalitnému súperovi. Radi by sme sa posunuli dopredu, s hráčmi sa nestretávame často, musíme preto popracovať na dôležitých veciach, aby sme boli pripravení na kvalifikáciu. Okrem spomenutých zmien sú všetci ostatní hráči zdraví a pripravení nastúpiť," povedal pre TASR Kitka.

Kitka chce kvalitnú hru

Slovenský lodivod od zápasu očakáva kvalitnú hru proti vyspelému súperovi. "Taliani majú výborne prepracovanú defenzívu, čaká nás náročný zápas. S takýmto súperom sa nehrá každý deň, chceme teda z neho vyťažiť čo najviac. Samozrejme, chceme zvíťaziť, hráči by ale mali najmä podať výkon, aký od nich očakávam," dodal Kitka.

Slovákov po súboji s Talianmi v rámci Mirop Cup-u čakajú ešte dva zápasy s Chorvátmi. V nich by ale mala s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpiť "dvadsiatka" trénera Stanislava Moravca. Prvý duel sa má hrať v Senci o dva týždne, odveta v Chorvátsku 20. mája. Kitkovci budú mať ešte v júni zraz pred priateľským zápasom so Švédskom (5. júna) a o ďalších päť dní už vstúpia do ostrej kvalifikácie o postup na ME 2011 v Dánsku. V nej im prisúdil žreb za súperov Srbov, Chorvátov, Nórov a Cyperčanov, Slovensko začína doma s Nórmi.

Nominácia SR 21

brankári: Martin Dúbravka (MŠK Žilina), Martin Chudý (FC Nitra)

obrancovia: Erik Čikoš (Artmedia Petržalka), Peter Kleščík (AS Trenčín), Peter Jánošík, Ľuboš Chmelík (obaja MFK Dubnica), Tomáš Mrva (České Budějovice), Tomáš Hanzel (Spartak Trnava)

stredopoliari: Roman Gergel (AS Trenčín), Roman Procházka (Spartak Trnava), Peter Katona (Tatran Prešov), Kamil Kuzma, Timon Tobias (obaja MFK Košice), Vladimír Weiss ml (Manchester City)

útočníci: Erik Grendel (MFK Dubnica), Michal Ďuriš (Dukla Banská Bystrica), Jakub Sylvestr (Artmedia Petržalka), Miloš Lačný (MFK Ružomberok)

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: