Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

R. Šimko na margo svojho bývalého spoluhráča: Asi mal svoj deň

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 00:00

Košice - Futbalistom a trénerom MFK sa na Tehelnom poli koncepcia taktiky rozpadla hneď na úvod stretnutia, keď inkasovali rýchly gól."To, čo sme

Košice - Futbalistom a trénerom MFK sa na Tehelnom poli koncepcia taktiky rozpadla hneď na úvod stretnutia, keď inkasovali rýchly gól.

"To, čo sme si povedali pred zápasom, sme nesplnili. Nechceli sme na začiatku inkasovať, naopak, chceli sme čo najdlhšie udržať čisté konto, no už v 7. minúte sme dostali gól. Podarilo sa nám však pomerne rýchlo vyrovnať. Ak by sa nám tento stav podarilo udržať až do prestávky, možno by zápas inak vyzeral. Dostali sme však druhý gól. Po zmene strán sme sa pokúšali vyrovnať, ale domáci strelili tretí gól," zhodnotil duel Roman Šimko (na snímke vľavo). Najväčšie problémy robil Košičanom bývalý spoluhráč R. Šimka z trnavského pôsobenia Pavol Masaryk, ktorý strelil všetky tri góly Slovana. "Trochu ho poznám. Je to dobre stavaný hráč, ktorý si vie prikryť loptu a navyše spoluhráči ho nachádzali dobrými loptami. Pred zápasom sme sa krátko pozhovárali, ako kamaráti - čo je nové, ako sa darí. Cez zápas sme už bojovali za svoje mužstvá. Pavol mal však svoj deň." Východniari pres stretnutím neskrývali odhodlanie bodovať na Slovane. Neboli by ani proti, keby sa aj druhý krát v týždni zopakoval na Tehelnom poli výsledok. Ako je známe v stredu vyhrali na tomto štadióne Nemci 4:1. Veľa nechýbalo, aby sa naozaj rovnaký rezultát zopakoval, ale v opačnom garde... "Naozaj nechýbalo veľa. Domáci ešte mali nejaké šance. Mali sme hrať zo zabezpečenej obrany a chceli sme niečo na Slovane uhrať. Vzadu sme však nehrali dobre. Dá sa povedať, že po našich chybách padali góly. Tento zápas našej obrane asi nevyšiel," nehľadal alibi R. Šimko.

Košičanom neostáva nič iné, iba hodiť tento zápas za hlavu a sústrediť sa na zajtrajší dôležitý súboj s Dubnicou. Vlastne pôjde o ďalší tzv. šesťbodový duel o účasť v prvej osmičke. "Vlastne do konca základnej časti nás čakajú takéto stretnutia. Dubnica zasa nevyhrala, navyše proti Sencu zahodila jedenástku. Ak by ju premenila, mohla viesť 2:0 a definitívna by zlomila odpor Senca. Dubničania nevyhrali už osem kôl po sebe a k nám určite prídu s cieľom bodovať. My sa musíme lepšie pripraviť, ako teraz na Slovan. Dúfam, že ho zvládneme," dodal R. Šimko.

Súvisiace články