Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prvým premožiteľom Tatrana bol súper zo Škandinávie

Michal Krajník. Zdá sa, že stopér Tatrana chce inšpirovať k strieľaniu gólov ofenzívnych spoluhráčov. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 20. feb 2013 o 23:00

Až v predposlednom zápase v zimnej príprave našiel Tatran Prešov svojho premožiteľa.

Až v predposlednom – v poradí ôsmom - zápase z celkového programu previerok určených na konfrontáciu hráčov v zimnej príprave našiel Tatran Prešov svojho premožiteľa. Na hernom sústredení v Turecku sa futbalisti zo Šariša stretli s nórskym prvoligovým tímom Tromsö IL, ktorému podľahli 1:2 (0:0). Bol to však najkvalitnejší rival, na ktorého naši narazili a hoci podali lepší výkon ako v predošlých dueloch, predsa ťahali za kratší koniec.

PREŠOV/SIDE. Na corgoňligistov čaká v krajine polmesiaca už iba jeden súper - FK Aktobe z Kazachstanu, s ktorým sa stretnú zajtra - deň pred odletom domov.

Oproti informáciám z kraja týždňa, ktoré nám sprostredkoval tréner Ladislav Totkovič, sa počasie v stredu zmenilo, začalo pršať a fúkal silný vietor.

„Asi sme tunajšiu klímu prechválili, ale zmeny počasia nie sú zase výnimočné v tomto ročnom období. Preto sme museli improvizovať, uprednostnili iné tréningové jednotky v posilňovni a čakali, ako bude ďalej,“ konštatoval L. Totkovič.

Uplynulý zápas sa uskutočnil na ihrisku vzdialenom hodinu jazdy autobusom od hotela, v ktorej sú východniari ubytovaní. V porovnaní s meraním síl s Tbilisi sa tentoraz uskutočnili v priebehu súboja len štyri striedania. Bol to zámer?

„Nominácia zohľadnila užší počet jednotlivcov, niektorí neboli nominovaní. Vo finiši herných previerok sledujeme hlavne vykryštalizovanie zostavy na vstup do jarnej odvety corgoňligovej súťaže.“

Tí, čo nehrali celý duel, na druhý deň naplno trénovali vedno s ďalšími, čo chýbali v zostave, ostatní podstúpili regeneračný tréning. Pokiaľ neberieme do úvahy maródov Kroba a Dolného, ktorí na sústredenie necestovali, tak táto zostava sa približovala k predstavám realizačného tímu v súvislosti s ouvertúrou o body.

„Naše zámery sú približne jasné, ako by malo vyzerať zloženie základnej jedenástky. Možno zostávajú nejaké dva-tri otázniky súvisiace s jednotlivými postami.“

Veľa napovie jednak nastávajúci súboj, ale i ďalšie dni do začiatku corgoňligových bojov, aktuálna forma i zdravotný stav. Je jasné, že obrana vrátane brankára by mala byť jasná, ešte treba doriešiť stredovú formáciu a ofenzívne tykadlá.

„Nič nechceme urýchliť, všetko má svoj čas,“ uviedol kormidelník.

Dve chyby ovplyvnili dojem

To isté poznamenal i na margo otázky, či ho čoraz viac presviedča nigérijský legionár Nworah.

„Už ho máme dostatočne zmapovaného, zrejme potrebuje i on svoj čas na úplné presadenie.“

Zaujalo, že jediným autorom gólu bol naposledy stopér Krajník (ten sa, mimochodom, v koncovke presadil i v stretnutí s poľským celkom Sandecja Nowy Sacz).

Žeby chcel vyprovokovať ofenzívnych spoluhráčov k výraznejšej aktivite pri streľbe?

„Verím, že im poskytol pádny impulz, ako sa to má robiť a tentoraz sa presadil hlavou,“ pousmial sa Ladislav Totkovič.

Na margo nórskeho rivala povedal, že v minulom roku Tromsö IL hralo v treťom predkole Európskej ligy UEFA (rovnako tak aj FK Aktobe). Ide o kozmopolitný tím s mnohými cudzincami zo Švédska, Fínska, Grécka či Česka.

„Je to skúsený mančaft, no mrzelo nás, že hoci sme mali viac šancí a zaslúžili sme si vyhrať, predsa sme urobili dve hrubé individuálne chyby a pykali za ne. Na druhej strane, nech sa také čosi prihodí radšej teraz, ako potom v najvyššej súťaži,“ rozlúčil sa Ladislav Totkovič.

Fakty

1. FC Tatran Prešov - Tromsö IL (Nórsko) 1:2 (0:0)

Gól 1. FC: 50. Krajník. Zostava Tatrana: Plánička (45. Diviš) – Bartek, Brezinský, Krajník, Kolbas – Papaj (45. Hruška), Lipták, Augustín (60. Nworah), Jakovlev (45. Petráš) – Poliaček (80. Kačala), Marcin.

zul

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.