Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prvé body v novej sezóne Smižany získali s Popradom

Obrat v druhom polčase. Početnú prevahu Smižany využili až po zmene strán a tri body ostali doma. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. aug 2014 o 22:00

Presilovku domáci dokonale využili.SMIŽANY. Po dlhšej letnej odmlke sa v Smižanoch opäť išlo v nedeľu na piatoligový futbal. Súper z Popradu bol veľmi atraktívny. Domáci sledovali hlavne súpisku hostí, koľko na nej nastúpi hráčov z A mužstva.

Rýchla červená

Popradčania sa v prvom kole 5. ligy Podtatranskej predstavili v Tepličke, odkiaľ brali všetky body za víťazstvo 2:0.

To vzbudzovalo u Smižian dostatočný rešpekt. V 28. minúte hosťujúci Bolcár videl červenú kartu a ako sa ukázalo, bol to rozhodujúci moment stretnutia.

„Stretnutie v Smižanoch sme si pokazili sami. Dôležité bolo aj to, že nám rozhodca vylúčila hráča. Bolo to však oprávnené. Našou vinou sme nezvládli tento zápas. Pritom domáci nás ničím zvláštnym neprekvapili. Keby sme tento majstrák dohrávali jedenásti, nemôžeme tu prehrať,“ skonštatoval po stretnutí kapitán Popradu B Juraj Regítko.

Prvé body

Aj v presilovke Popradčania dobre bránili a v prvej časti hry diváci gól nevideli. Prvý jesenný domáci gól Smižian zaznamenal v 58. minúte kanonier Richard Klubert. O päť minút Matúš Kotrády definitívne zlomil odpor hostí.

„Vedeli sme, že súper príde posilnený o hráčov z áčka. Tomu sme prispôsobili aj zostavu. Hru ovplyvnilo vylúčenie hráča hostí. Prevzali sme iniciatívu. Mali sme viac loptu na svojich kopačkách. Strelecky sme sa presadili v druhom polčase. Popradčania hrali veľmi dobre kombinačne. Nebol to zlý zápas, z našej strany veľmi zodpovedný. Aj keď boli hostia o jedného menej, podnikali nebezpečné protiútoky, ale do šestnástky a vážnejších situácií sme ich nepustili,“ uviedol po stretnutí autor prvého gólu Smižian Richard Klubert.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.