Sústredí sa len na výhru. Procházka: Krok po kroku napĺňam moju cestu

Jiří Procházka znova zvíťazil na pôde UFC. (Zdroj: UFC Fight Pass)
SvetMMA|24. jan 2022 o 21:31 (aktualizované 24. jan 2022 o 21:31)

Vyjadril sa k titulovej šanci.

BRNO. Má pred sebou životnú šancu na najvyššom svetovom fóre zmiešaných bojových umení. Čech Jiří Procházka už v máji vyzve šampióna poloťažkej váhy UFC Glovera Teixeiru.

A zatiaľ čo československí fanúšikovia oslavujú veľký míľnik pre domácu scénu, on si našiel čas a v rozhovore pre portál kaocko.cz zhodnotil najbližšieho súpera.

Prístup šampióna

Čo sa týka jeho úspechov, je Procházka historicky najuspešnejším českým bojovníkom MMA.

Aby toho nebolo málo, 29-ročný bojovník sa môže 7. mája nezmazateľne zapísať aj do histórie UFC. Ako vníma Procházka tlak, ktorý je s veľkým súbojom spojený?

Takto to neberiem. Popravde pre mňa tento míľnik nie je dôležitý. Pre mňa je podstatné to, že krok po kroku napĺňam cestu, ktorou som sa vydal. Pokračujem v pláne. Nevnímam to tak, že ten súboj je nejaká bomba.

Poviem to takto: Ak chcete byť kráľom svojej divízie, musíte to tak brať od samotného začiatku. To je môj prístup,“ povedal autor dvadsiatich piatich knokautov v profesionálnej kariére.

Nepriateľské prostredie? Sústredí sa len na úspech

Súperom rodáka z Hostěradic bude Brazílčan Glover Teixeira, bojovník, ktorý sa v októbri stal druhým najstarším šampiónom UFC. Nenechajte sa však pomýliť. 42-ročný veterán má čo ponúknuť.

Procházka potvrdzuje, že pôjde o štylisticky náročný duel - v hre Teixeiru ale vidí viacero chýb, ktoré by mohol potrestať.

Má mnoho predností, ktoré z neho robia naozaj náročného súpera. V jeho štýle ale vidím aj diery, čo moji bývalí protivníci nemali.

Hoci zatiaľ kvôli pandemickej situácii vo svete nie je možné s určitosťou povedať, že bude turnaj UFC 274 prebiehať v Brazílii, český bojovník sa snaží od toho odpútať a sústrediť sa iba na výhru.

Veľmi sa teším, predovšetkým na samotný zápas. Budú tam ľudia, ktorí budú fandiť môjmu súperovi, ale to je niečo, čo sa snažím nevnímať. Sústredím sa iba na veci, ktoré ma dovedú k úspechom.

Naviac nie je ešte úplne isté, že to bude v Riu (de Janeiro), ale je to dosť pravdepodobné. Nevadí mi to. Už som tam raz bol a rád sa tam pozriem znova,“ uviedol bojovník brnenského tímu Jetsaam Gym.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: