Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Príjemný hokejový šok na Spiši

Ďalší reprezentant zo Spiša. Martin Bdžoch (vľavo v bielom) dostal pozvánku Zdena Cígera. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 22. mar 2016 o 23:00

Slovenská hokejová reprezentácia sa na začiatku týždňa zišla na kempe v Bratislave pred majstrovstvami sveta.

Opäť má spišskonovoveský hokej svoje zastúpenie v Cígerovom výbere, no meno Martina Bdžocha príjemne prekvapilo. O spišskonovoveskom hokeji si v šatni môže detailnejšie porozprávať s Paľom Skalickým a Michalom Sersenom.

SP. NOVÁ VES. Prvoligoví hokejisti Spišskej Novej Vsi nemali výsledkovo vydarenú sezónu, ale veľkým pozitívom bolo, že obrovský priestor na ľade a v majstrovských zápasoch dostávali mladí hráči. Osemnásťročný Martin Bdžoch odohral za A – mužstvo 34 zápasov, strelil dva góly a sedemkrát asistoval.

Veľké prekvapenie

Kto detailnejšie pozná dianie v spišskonovoveskom hokeji sa Martinovej nominácii veľmi potešil. Je to veľký talent v obrane. Vo svojich osemnástich rokoch hrá s obrovským prehľadom a čo je v jeho veku dôležité, nehrá sa na žiadnu hviezdu. Je hokejovým elegánom na ľade, aj mimo neho.

„Bol som milo prekvapený a veľmi ma to potešilo. Som veľmi rád, že som dostal takúto príležitosť a určite budem makať a snažiť sa. Je to niečo úžasné, že môžem trénovať s tak skúsenými chalanmi. Som za to veľmi vďačný,“ opísal úžasné pocity odchovanec spišskonovoveského hokeja v slovenskej reprezentácii Martin Bdžoch.

Ani sa mu to nesnívalo

V Spišskej Novej Vsi sa za posledné tri roky pobrali inou hokejovou cestou. Peňazí na hokej je poskromne, ale o to väčšia snaha hrať so srdcom a nasadením. Prioritou sú mladí hráči. Veď počas sezóny excelentne zahrali mladíci Giľák – Hamráček – Lesňák a vzadu práve obranca Martin Bdžoch. O týchto hokejových menách ešte budeme veľa počuť.

„Túžil som sa dostať do reprezentačnej dvadsiatky. O niečom takom sa mi ani nesnívalo. Snažil som sa za Spišskú hrať čo najlepšie celú sezónu,“ povedal M. Bdžoch a už sa ponáhľal na druhý tréning pod vedením Zdena Cígera.

„Za sebou mám dva tréningy a o pár hodín nás čaká ďalší. Ešte raz musím zopakovať, som nesmierne rád a vďačný za takúto príležitosť,“ dodal nový slovenský reprezentant zo Spišskej Novej Vsi Martin Bdžoch.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.