Prešovskí volejbalisti vyhnali kopaničiarov z palubovky

Súboj s Myjavou. Domáci prevýšili „čierno-bielych“ po všetkých stránkach.
Súboj s Myjavou. Domáci prevýšili „čierno-bielych“ po všetkých stránkach. (Autor: frk)
Michal Frank|31. dec 2012 o 00:00

Domáci Prešovčania za hodinku doslova vyhnali Myjavčanov z palubovky po hladkom víťazstve 3:0.

Nečakane hladký priebeh mal súboj tabuľkových rivalov, v ktorom už prakticky o nič nešlo. Domáci Prešovčania za hodinku doslova vyhnali Myjavčanov z palubovky, po hladkom víťazstve 3:0.

PREŠOV. Volejbalisti VK Mirad PU začali posledný súboj 14. kola základnej časti extraligy bez rešpektu. Proti tímu s mnohými veteránmi v zostave hrali uvoľnene a s minimom chýb.

Do druhého technického time-outu si vytvorili neprešustrovateľný náskok 16:6, ktorý si ustrážili. Druhý set bol vyrovnanejší, hoci sa to na konečnom výsledku neprejavilo. V útoku sa darilo najmä Beňovi a Hudákovi, kompaktne pôsobil celý tím.

Divákom dopriali Prešovčania aj tri esá, o ktoré sa postarali Faron (ešte v prvom sete), Škľar a Beňa.

V treťom sete držali kopaničiari krok s rozbehnutými domácimi len zo začiatku, potom rezignovali a už to bola jasná záležitosť. Tréner Prešova Ľuboslav Šalata veľa práce nemal. Nezobral ani jediný oddychový čas a k striedaniu pristúpil až v treťom sete.

Lepšia súhra a útok

„Nič nás netlačilo. Chceli sme si len schuti zahrať, potvrdiť dobrú formu, ktorú momentálne máme a hlavne oplatiť Myjave prehru,“ povedal Ľ. Šalata, ktorý si však nemyslí, že za víťazstvo môže to, že o tabuľke bolo vopred rozhodnuté, kým v predošlých dueloch boli Prešovčania pod tlakom.

„Nemyslím, že by sme predtým boli premotivovaní, ale hráči neboli tak zohratí s nahrávačom Škľarom. Družstvo sa vo svojom vývoji posunulo podstatne ďalej, zlepšila sa súhra a verím, že to bude ešte lepšie.“

Prešovčanov čakajú boje v skupine o 5. - 9. miesto. „Budeme sa poctivo pripravovať na play-off, pretože vieme, že sme schopní zdolať súperov, s ktorými sa zrejme vo vyraďovacích bojoch stretneme. Rozhodovať bude momentálna forma,“ dodal tréner.

„Hrali sme uvoľnene. Darilo sa nám všetkým, nielen mne. Dobre sme prihrávali, išiel nám útok, na ktorý sme vyhoreli v posledných setoch vo Svidníku. Myjavčania asi nepotrénovali toľko ako my,“ zhodnotil zápas najviac bodujúci hráč, smečiar Michal Hudák.

Oproti predchádzajúcemu duelu s Myjavou, kde na jej palubovke nezískali Prešovčania ani set, vidí Hudák najväčší rozdiel práve v útoku. „Dokázali sme sa v ňom presadiť,“ zdôraznil.

Fakty

VK MIRAD PU Prešov - Spartak VKP Myjava 3:0 (17, 17, 14)

62 minút, rozhodovali: Mokrý, Porvazník.

Zostava Prešova: Škľar, Beňa, Tholt, Faron, Hudák, Mikita, libero Lampart (Lux).

Tabuľka

1. Svidník 12 10 2 34:10 32
2. Myjava 12 10 2 30:9 29
3. Prešov 12 10 2 31:10 29
4. Nitra 12 5 7 18:23 16
5. St. Ľubovňa 12 4 8 17:28 12
6. Žilina 12 2 10 9:32 5
7. Trenčín 12 1 11 6:33 3

frk

Nachádzate sa tu: