Prešovskí volejbalisti majú vysoké ciele

VK PU Mirad Prešov. Káder sa zmenil, trio Beňa, Mikita, Sopko ostáva.
VK PU Mirad Prešov. Káder sa zmenil, trio Beňa, Mikita, Sopko ostáva. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|27. sep 2012 o 00:00

Do novej extraligovej sezóny prichádza prešovský volejbalový klub poslinený. VK PU Mirad Prešov má ambíciu skončiť v prvej štvorke.

Do novej extraligovej sezóny prichádza prešovský volejbalový klub poslinený. VK PU Mirad Prešov má ambíciu skončiť v prvej štvorke, k čomu mu majú napomôcť navrátilci i najnovšia posila z Bieloruska. Sezónu mal odštartovať v sobotu domácim zápasom s VKP Bratislava, ktorý sa však pravdepodobne neuskutoční.

PREŠOV. Horúca informácia zo včerajška hovorí o tom, že klub VKP sa zlúčil s Myjavou, a najvyššiu slovenskú súťaž tak má opustiť.

Potvrdiť to zainteresovaní majú dnes. Znamenalo by to, že prešovský klub si extraligovú premiéru v novej sezóne posunie o týždeň.

Zmluvu s VK PU Mirad Prešov predĺžil tréner Ľuboslav Šalata. Po jeho príchode do šarišskej metropoly sa mu podarilo získať s nováčikom striebro, nasledujúci rok udržať sa so zdecimovaným kádrom v extralige a v ostatnej, pokojnej sezóne obsadiť šieste miesto. Teraz má ambície vyššie.

„V základnej časti chceme skončiť do druhého miesta,“ netají sa s plánmi tréner. Prešov by tak do play-off išiel z prvej štvorky (Volley Team Unicef Bratislava a Humenné postupujú priamo) a získal tak výhodnú pozíciu.

Dve miestenky však lákajú aj Svidník, Myjavu či Nitru. V konečnom zúčtovaní by tréner rád videl svoj celok v prvej štvorici. Bude to však náročné.

„Očakávam, že extraliga bude kvalitnejšia. Viaceré družstvá sa pred sezónou posilnili,“ zdôraznil Šalata, ktorý tiež môže rátať s novými posilami.

Posila z Bieloruska

Po hosťovaní zo Svidníka ostane v Prešove napevno osvedčený univerzál Peter Tholt. Zo Svidníka príde aj ďalší navrátilec z niekdajšieho strieborného kádra, blokár Matej Faron. Prešovský rodák, smečiar Michal Hudák, prestúpil z Humenného.

„Má 23 rokov a už aj niečo odohrané v extralige. Mal by patriť medzi posily, výkonnosťou je tiež adeptom do základnej zostavy,“ prezradil tréner.

Už dávnejšie chcel získať aj libera Tomáša Lamparta zo Starej Ľubovne, čo sa teraz podarilo.

Najčerstvejšou posilou je bieloruský nahrávač Mikalaj Škliar. Šalata si ho vyhliadol na turnaji v Prešove na základe odporúčania trénera Petra Kalného, ktorý je asistentom v klube Šachťor Minsk hrajúcom ruskú superligu.

„Popri českej reprezentačnej jednotke Boulovi a bieloruskom reprezentantovi Geremenkinovi by veľa priestoru nedostal, preto sa nám ho podarilo získať,“ opisuje okolnosti prestupu lodivod VK PU.

Z nových mien súpisku dopĺňa blokár Matej Andráš z juniorky a nahrávač Boris Brajer z Trenčína.

Z kádra odišli Tomáš Gut (ukončenie hosťovania), Juraj Lacek (prestup do Starej Ľubovne), kariéru zo zdravotných, resp. študijných dôvodov prerušili Lukáš Sabol a Miroslav Hrivnák.

Kapitánom je skúsený Peter Beňa, v kádri ostávajú aj nahrávač Maroš Sopko, blokár Marek Mikita, libero Ján Ogurčák a smečiari Marcel Lux (alternujúci aj na poste univerzála), Ľuboš Bajcura, Roman Németh a zo zranenia vystrábený Erik Digaňa.

Tvrdá príprava

„Prípravu sme absolvovali v domácich podmienkach. Využívali sme posilňovňu, atletický ovál, plaváreň. Halu i schody na Kalváriu. Snažil som sa ju koncipovať tak, aby bola pestrá. Odohrali sme štrnásť prípravných zápasov. Čiastkové ukazovatele nasvedčujú tomu, že kondične sme na sezónu dobre pripravení. Chod klubu je zabezpečený, vedenie nám vytvorilo optimálne podmienky,“ vraví tréner, ktorý očakáva, že v hľadisku pribudne ešte viac fanúšikov, ktorým sa chce VK PU Mirad Prešov odvďačiť kvalitnými výkonmi.

ico

Súpiska Prešova

Zostava VK PU Mirad Prešov na sezónu 2012/2013:

Nahrávači: Mikalaj Škliar,Maroš Sopko, Boris Brajer
Blokári: Matej Faron, Marek Mikita, Matej Andráš
Libero: Tomáš Lampart, Ján Ogurčák
Smečiari: Peter Beňa, Marcel Lux (alternuje aj na poste univerzála), Michal Hudák, Erik Digaňa, Roman Németh, Ľuboš Bajcura
Univerzál: Peter Tholt
Tréner: Ľuboslav Šalata
Športový manažér: Milan Kundľa

frk

Nachádzate sa tu: