Prešovčania v Záporoží nepochodili.
Prešovčania v Záporoží nepochodili. (Autor: seha-liga.com)
Martin Belej|29. okt 2019 o 20:53

V Záporoží prehrali o šesť gólov

ZÁPOROŽIE/PREŠOV. V 6. kole nadnárodnej hádzanárskej SEHA ligy prehral Tatran Prešov na palubovke ukrajinského Záporožia o šesť gólov.

Prešovčania hrali s lídrom skupiny a favoritom zápasu takmer 40 minút vyrovnanú partiu.

V 37. minúte bolo ešte 15:15, desať minút pred koncom ešte o tri góly pre domácich (24:21), ale záver bol plne v réžii Záporožia, ktoré vyhralo napokon v pomere 29:23.

Tatranu patrí v A-skupine súťaže priebežne tretie miesto s vyrovnanou zápasovou bilanciou tri výhry a tri prehry.

Najbližší zápas nadnárodnej súťaže odohrá Prešov v pondelok 4. novembra od 18.30 hodiny, keď vo svojej hale privíta Nexe Našice.

Štatistika

Motor Záporožie – Tatran Prešov 29:23 (13:10)

Prešov: Cvitkovič, Čupryna – Rábek 4/2, Djerić 1, Lapajne 3, Krok, Muňoz 2, L. Urban 4, Hozman, Vučko, M. Straňovský 4, Carapkin 1, Gatine 4.

Najviac gólov Záporožia: Doncov 5, Babičev a Denisov po 4.

Pok. hody 2/2 – 3/2, vylúčení 1 – 1, 1 100 divákov, rozhodovali Nabokov a Kulik (obaja Bielorusko).