Prešovskí hádzanári opäť triumfovali v Slovenskom pohári

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|28. jan 2015 o 19:32

Prešov zdolal Považskú Bystricu aj vo finálovej odvete a obhájil víťazstvo.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov už deviatykrát za sebou triumfovali v Slovenskom pohári. V stredajšej odvete finále zdolali doma MŠK Považská Bystrica 32:29 a po výhre 34:27 v prvom zápase sa suverénne tešili zo zisku cennej trofeje.

Celkovo majú Prešovčania na konte už 19 titulov v domácom pohári.

Šarišania sú z doterajších 37 ročníkov SP suverénne najúspešnejším klubom. Ich neohrozenú dominanciu v súčasnosti potvrdzuje aj skutočnosť, že sú víťazmi 12 z ostatných 14 edícií súťaže.

Tatran získal okrem druhej najvýznamnejšej domácej trofeje a finančnej prémie 1200 eur aj právo účasti vo Vyzývacom pohári 2015/2016.

V prípade, že ako držiteľ SP bude zároveň aj majstrom SR, prechádza právo štartu v európskej pohárovej súťaži na finalistu - MŠK Považská Bystrica, ktorý dostal pohár a 700 eur.

Zverenci kouča Václava Straku nevyužili šancu tretíkrát sa zapísať na listinu pohárových šampiónov po rokoch 2001 a 2006, keď pri svojej štvrtej finálovej účasti neuspeli po druhý raz - v roku 2012 stroskotali na domácej pôde tiež na Prešove 25:28.

Priebeh stretnutia

Zápas mal v I. polčase diametrálne odlišný vývoj ako pred štyrmi dňami vzájomný súboj v extralige. Domáci podľa očakávania išli do vedenia, v 10. min 6:2 a o tri minúty neskôr 8:3.

Od stavu 9:5 však nasledovala štvorgólová šnúra Považanov a úvodné dejstvo malo vo zvyšnom čase vyrovnaný priebeh. Prešovčania svojho súpera nepustili do vedenia a ešte pred prestávkou získali dvojgólový náskok.

Hostia vstúpili lepšie do druhej tridsaťminútovky (16:16), no favorit im v 40. min odskočil na 22:18. Namiesto vypracovania si rozhodujúceho náskok nastal pravý opak.

Považskobystrickí hráči sa v 48. min dotiahli na 25:25 a kouč Tatrana Dávid si zobral oddychový čas. Po ňom poslal Vallo hostí druhýkrát v dueli do vedenia (26:25).

Prešovčania kritické chvíle ustáli. V záverečnej fáze otočili z 26:27 na 29:27 a potom už víťazstvo nepustili z rúk (32:29).

Hlasy trénerov

Peter Dávid, tréner Prešova: "Máme pohár, čo nás teší. Diváci videli napínavý súboj, no musím otvorene povedať, že náš výkon nebol optimálny. Dnes rozhodne nesplnil prísnejšie kritériá. Boli sme slabí v koncovke a nechali sme vyniknúť brankára hostí."

Václav Straka, tréner P. Bystrice: V odvete to bol výkon, aký som si predstavoval. Bojovný a hlavne s dávkou potrebnej agresivity. Škoda trošku prehajdákaného úvodu, kde sme boli v útoku nevýrazní. Inak to bol dobrý zápas. V závere, nebyť oslabenia, mohli sme favorita prekvapiť. Svojich zverencov chcem pochváliť za prístup a Prešovu gratulujem k víťazstvu."

Odveta finále Slovenského pohára hádzanárov

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 32:29 (16:14)

Najviac gólov: T. Urban 9/4, Číp 6, Rábek 5 - Vallo 7/2, Firit 6, Adamčík a M. Kozák po 4.

Rozhodovali: Daňo - Sabol, vylúčení: 4:3, 7m hody: 4/4 - 2/2, 1223 divákov.

Foto k článku: SITA/Viktor Zamborský, TASR/Milan Kapusta

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí hádzanári opäť triumfovali v Slovenskom pohári