Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovskí futsalisti už prišli o elitnú päťku

Domáca rozlúčka. V rámci dlhodobej časti ju dnes absolvujú futsalisti Prešova. (Autor: kuso)
Sportnet|Publikované 28. feb 2013 o 23:00

Po ďalšej pauze pokračuje najvyššia futsalová súťaž zápasmi 17. kola základnej časti.

V športovej hale na Baštovej ulici tím FK Slovanet Prešov hostí dnes o 19.30 h tretí celok tabuľky Across Pinerola Bratislava. Pre nováčika elitných zápolení to bude rozlúčka s domácim prostredím v tejto fáze ročníka (vonku ich čaká potom ešte jedno vystúpenie). Po troch predošlých prehrách pred vlastným publikom túžia zverenci trénera Dušana Michalčíka konečne zabrať naplno, hoci sa už nič nezmení na tom, že do najlepšej päťky sa vinou ostatných strát nedostanú a ich konkurent z Nových Zámkov získal potrebný náskok, aby si udržal prinajhoršom piatu pozíciu.

PREŠOV. Prešovčania si však chcú udržať aspoň súčasné postavenie a vytvoriť si tak dobrú východiskovú pozíciu pred duelmi v nadstavbe.

V nej sa stretne každý s každým, pričom posledné dva celky budú bojovať v baráži o udržanie sa. „Nevedno, či budeme kompletní, lebo Tomáš Eliáš má zdravotné problémy a neistý je i štart Biľa,“ poznamenal D. Michalčík.

Ktovie, ako sa prestávka prejaví na psychike i hre hostiteľov. Mimochodom, futsal nemal prázdniny ani v uplynulých dňoch, keď sa extraliga nehrala.

Práve naopak. V Púchove sa konalo vyhlásenie najlepších hráčov v tomto športe za uplynulý rok (najvyššiu poctu získal Dušan Rafaj z majstrovského Slov-maticu FOFO Bratislava).

Medzi laureátmi ankety nefiguroval žiadny Prešovčan, ale možno raz sa tak stane. Protagonisti sa predstavili tiež v rámci medzištátnych prípravných zápasov so Srbskom (raz vyhrali a raz remizovali), čo bol test na nadchádzajúce boje v rámci 2. skupiny hlavného kola kvalifikácie ME 2014.

Najprv 27. marca sa stretnú Slováci s Bosnou a Hercegovinou, potom s Nórskom a nakoniec s Azerbajdžanom. Škoda, že prešovskí priaznivci neuvidia takéto hodnotné duely u nás, no ktovie, či v budúcnosti nezaváži aj to, že čo do návštevnosti Prešov nemá konkurenciu.

Nedopustiť debakel

Obráťme list a venujme sa ligovému dianiu. V predošlom vzájomnom zápase v hlavnom meste Pinerola rozstrieľala Šarišanov 10:3.

Určite debakel naši nebudú chcieť tentoraz pripustiť, ale musia lepšie pristúpiť k dianiu než v ostatnom čase.

„Hoci nám nevyšiel zámer pobiť sa o účasť v nadstavbe o majstra, predsa nemienime odohrať duel len z povinnosti. Naším zámerom je konečne potešiť fanúšikov a dokázať im aj sebe, že napriek menšiemu sumáru skúseností vieme zabrať a potrápiť každého,“ vyslovil želanie brankár Igor Babjak.

Inak, je zaujímavé, že na tomto poste nie je určená jednotka, dosiaľ sa vo svätyni striedali obaja gólmani (druhým je Matúš Lipka). „Keď je taký stav, že nie je šanca otočiť ho, tak sa meníme. To preto, aby sme sa stále udržiavali v zápasovej kondícii.“

Na začiatku chytal pravidelne Babjak, potom na sklonku minulého roka prišiel k slovu Lipka a nepustil svojho konkurenta v pár dueloch do bránky.

„Všetci sa učíme postupne, je to dlhá cesta. Ja som bol v tíme od začiatku, keď sme sa formovali najprv v druhej uličnej lige, potom sme sa prebojovali do prvej ligy. V tejto súťaži sme sa vlastne všetci zišli, súperili medzi sebou, vyrastali spolu a napokon vytvorili základ pre futsalový mančaft. Hrali sme jeden turnaj v mestskej hale a vyhrali sme ho. Vtedy skrsla tiež myšlienka, aby sme to skúsili s futsalom,“ zaspomínal na momenty zrodu tímu, ktorý sa postupne prebojoval do extraligy, I. Babjak.

To bolo pred štyrmi rokmi a nováčik je na tom rozhodne lepšie než iné celky, ktoré sa po prvý raz ocitli medzi elitou (ako v minulom ročníku Žilina).

Mimochodom, v kádri sa zišla zaujímavá zmes aktérov, ktorí sa k futsalu dostali rôznymi cestičkami a venujú sa zväčša futbalu na rôznej úrovni (trebárs Záhradník hral kedysi v Tatrane a teraz za Pušovce, kde sú i T. Eliáš, Hricov, Adam a Babjak, v Kendiciach sú zase R. Beliš či Lipka).
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.