Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovskí basketbalisti bojovali za československý výber

Úspešný československý tím aj s Prešovčanmi v zostave. (Autor: archív MB)
Martin Belej|Publikované 28. sep 2016 o 22:00

Veteráni zo Starých koní sa s ostravským tímom prebojovali na majstrovstvá sveta.

PREŠOV. Talianske letoviská Alassio a Albenga na talianskej riviére boli organizátormi septembrovej Svetovej série veteránskeho basketbalového turnaja za účasti 12 krajín.

V konkurencii družstiev z Dánska, Nemecka, Belgicka, Estónska, Holandska, Francúzska, Chorvátska, Švédska, Írska, Slovinska a Talianska sa predstavil aj tím pod hlavičkou Československo Ostrava.

V československom výbere mali zastúpenie aj hráči z tímu Staré kone Prešov. Do výberu sa dostali Oto Krištof st., Miloš Bizub, Ján Troliga, Milan Dzurčanin. 

Prebojovali sa na svetový šampionát

Pre kvarteto Prešovčanov to bol ďalší pekný úspech po účastiach na majstrovstvách Európy veteránov v Chorvátsku a Česku a majstrovstvách sveta v Grécku. 

"V skupinovej fáze sme si postupne poradili s Írmi, Nemcami a Talianmi. Vo finále, v ktorom sme sa stretli s domácim Alassiom, sme sa po tuhom boji museli uspokojiť s prehrou o tri body 48:51. Výkony československého výberu nezostali bez povšimnutia. Týmto sme si zabezpečili účasť na majstrovstvách sveta veteránov v basketbale 2017 v Talianskom Montecatini. Musím povedať, že byť súčasťou tejto basketbalovej generácie je úžasné," komentoval úspešné vystúpenie Miloš Bizub.

Autor: Martin Belej

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.