Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovské hádzanárky prehrali so slovenským i českým majstrom

Lívia Klučková si po ôsmich rokoch znovu zahrala na poste strednej spojky. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|Publikované 20. jan 2019 o 13:49

Mostu vzdorovali len v úvode duelu.

PREŠOV. V ostatných dvoch kolách sa v Prešove predstavili prvé dva tímy spoločnej slovensko – českej MOL ligy hádzanárok.

Majstrovskú Iuventu Michalovce síce ŠŠK Prešov skoro 40 minút trápil, polčas dokonca vyhral, no v zápase vyhral favorit.

Po týždni Prešovčanky nezačali zle doma ani proti českému šampiónovi a v interligovej tabuľke aktuálne druhému Baníku Most.

Na začiatku aj dvakrát viedli, no od stavu 6:6 v 12. minúte sa roly favorita pevne chopilo hosťujúce družstvo a s prehľadom doviedlo zápas do víťaznej koncovky.

Výkon s Michalovcami proti Mostu nezopakovali

„Z našej strany to zďaleka nebol taký kvalitný výkon ako proti Michalovciam,“ konštatovala jedna z najlepších v domácom celku Lívia Klučková.

„Zrejme viaceré z nás to mali v hlavách nastavené inak, ako to mať mali. To sa premietlo do nedisciplinovaných činností na ihrisku, nedodržiavania taktických pokynov trénera. Za takýchto okolností sme nemali šancu uhrať s Mostom prijateľný rezultát. Aj na moje gusto je prehra o desať gólov vysoká. Ako vravím, v prvom rade si to musíme všetky upratať v hlavách, až potom sa môžeme dočkať opäť aj nejakého úspešného výsledku. Pritom začiatok domáci debakel neveštil. Lenže po takých desiatich minútach si mnohé robili, čo chceli. Taktická nedisciplinovať, unáhlená, nepripravená streľba, ústup od tímovej hry, bez pohybu bez lopty, sme stratili šancu držať so súperom krok. České hráčky boli v herných činnostiach jasne rýchlejšie, čo ostro kontrastovalo s našim statickým poňatím.“

Prešovský káder prešiel pred sezónou značnou obmenou.

Niektoré hráčky zo zdravotných dôvodov skončili s hádzanou.

Niektoré, ako aj L. Klučková, alternujú na viacerých postoch.

V zápase s Mostom sa objavila aj zahraničná akvizícia, Gunnhildur Petursdottir z Islandu, študenta veteriny v Košiciach, ktorá v Prešove hosťuje do konca tejto sezóny.

„V staršom doraste som hrala strednú spojku. Neskôr, v družstve žien Šale som hrávala na oboch krídlach. Momentálne si ale situácia vyžiadala, že ma tréner M. Vikartovský zaradil na post strednej spojky. Vrátila som sa naň po ôsmich rokoch, preto som sa znovu hľadala. Avšak, ono je to ako s bicyklom. Keď sa raz na ňom naučíte jazdiť, už to nikdy nezabudnete. Vynasnažím sa teda túto moju obnovenú činnosť ešte vylepšiť. Dúfam tiež, že v najbližších zápasoch to nášmu kolektívu prospeje a ŠŠK začne zase konečne aj vyhrávať,“ dodala Klučková.

Fakty

ŠŠK Prešov – DHK Baník Most 21:31 (11:17)

Najviac gólov: Klučková 6, Popovcová a Šutranová po 4 – Zachová 7, A. Kostelná 6. Pokutové hody: 4/2 – 6/5. Vylúčené: 6 – 6. Rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR). Divákov: 250.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.