Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov v extralige nestačil ani na Michalovce

(Autor: SITA/Štefan Madaras)
Sportnet|Publikované 7. feb 2013 o 23:00

Majster dostal druhý raz na frak. Tatran Prešov to schytal od HC winLand Michalovce. Už ale nie o jeden, ale o rovných sedem gólov.

Majster dostal druhý raz na frak. Prehra o gól v Hlohovci sa označovala, či skôr ospravedlňovala, aj ako zakopnutie osemnásobného šampióna. Lenže prišiel ďalší zápas slovenskej Tipos extraligy a úradujúci majster Tatran Prešov to schytal od HC winLand Michalovce. Už ale nie o jeden, ale o rovných sedem gólov.

MICHALOVCE/PREŠOV. Novodobá história prešovskej hádzanej takúto potupnú prehru nepamätá. A veru ťažko ju niečím ospravedlniť.

Na druhej strane, patrí sa uznať oduševnený výkon súpera. Na rozdiel od Prešova, Michalovce mali oporu v skvelom, nestarnúcom brankárovi Marošovi Kolpakovi.

Hra HC winLand mala však, zase na rozdiel od Tatranu, hlavu i pätu. Skrátka, úradujúci majster namiesto toho, aby si v Zemplíne napravil pošramotenú reputáciu po remízach v Považskej Bystrici a Nových Zámkoch a hlavne po prehre v Hlohovci, predvedeným výkonom a nelichotivým výsledkom si povesť pošramotil ešte väčšmi.

Urban môže aj proti Rhein – Neckar Löwen

Konštatovanie určite nie príjemné. Najmä pred sobotňajším vstupom Tatrana Prešov do skupinovej fázy Pohára EHF s lídrom nemeckej bundesligy Rhein – Neckar Löwen.

Zápas v Michalovciach mal naladiť Prešovčanov na pohárovú strunu, byť tiež pozvánkou divákov na zajtrajší zápas (20.30 h) so špičkovým európskym tímom v Tatran handball aréne.

Mohli sme sa presvedčiť, že prešovské mužstvo na stredajší predohrávaný duel cestovalo dobre naladené.

Manažmentu Tatrana sa podarilo v krátkom čase zrealizovať prestup slovenského reprezentanta Tomáša Urbana z maďarskej Tatabánye.

Novic v zeleno – bielom sa s novými spoluhráčmi zvítaval v takej pohode, ako keby ani novicom nebol. Zjavne do partie dobre zapadol.

Popoludní sa T. Urban navliekol do klubového oblečenia Tatrana a podvečer už sedel v Michalovciach na prešovskej lavičke.

V 51. minúte ho tréner R. Lamač prvý raz poslal na ihrisko a hneď po tom si pripísal na konto prvý gól v novom drese.

rešovu ale ani ten nepomohol a nálada po prehre rozdielom siedmich gólov bola v tábore hostí pod psa.

Prvá minúta, prvý gól

Tomáš Urban vhupol do prešovskej zostavy takpovediac rovnými nohami.

„Cestou do Michaloviec som si prisadol k trénerovi Lamačovi, ktorý mi vysvetľoval niektoré taktické veci, keď na zápas som s mužstvom šiel bez jediného tréningu. Bolo mi tiež povedané, že pre mňa to má byť akýsi zoznamovací zápas. Vedel som ale, že šancu hrať, aspoň pár minút, určite dostanem. Dostal som ju, lenže žiaľ, kedy sme prehrávali už o sedem gólov. Som však vďačný aj za tie prvé okamihy, ktoré som mohol v novom drese prežiť. Škoda len, že zápas dopadol nakoniec pre Tatran zle. Takýto konečný rezultát som určite ani ja nečakal. Mužstvo sa podľa mňa nedokázalo patrične vyburcovať. Od začiatku zápasu sa nedostalo do správneho tempa,“ mienil po nevydarenom stretnutí debutujúci T. Urban.

„To vlastne celý čas diktovali domáci. Odrazené lopty padali k súperom. Nevedeli sme poriadne potiahnuť rýchly protiútok. Nedokázali sa vysporiadať s účinnou michalovskou obranou. Dávali sme veľmi málo gólov. Do prestávky len slabých dvanásť! Toto boli podľa mňa naše problémy, ktoré rozhodli o našej prehre. Mali sme to byť my, ktorí mali hrať rýchlu hru, ťahať brejky, dávať „ľahké“ góly. Lenže práve takýmito zbraňami nás Michalovčania v podstate dorazili.“

Otriasť sa a zdvihnúť hlavy

Dve extraligové prehry otriasli sebavedomím majstrovských prešovských hádzanárov. Zajtra sa však Tatran Prešov postaví veľmi silnému nemeckému súperovi, vedúcemu mužstvu najprestížnejšej hádzanárskej súťaže v Európe.

„Do zápasu s Rhein – Neckar Löwen je po Michalovciach doba ozaj krátka. Treba sa však z prehry otriasť, zdvihnúť hlavy a odraziť sa nanovo. Prešov v slovenskej lige dvakrát po sebe zrejme ani neprehral. Potrebuje sa teda asi vrátiť znovu na zem. My hráči si musíme v prvom rade všetko usporiadať v hlavách. Pred nami je prvý zápas v skupine Pohára EHF. Potom nás čakajú ďalšie, nemenej náročné. Som presvedčený, že fanúšikovia Tatrana po dvoch extraligových prehrách na svoje mužstvo nezanevrú a prídu ho v neľahkom boji podporiť.“

Hviezdni levi priletia dnes

Výprava zajtrajšieho súpera prešovských hádzanárov v Pohári EHF pristane na košickom letisku dnes.

Odtiaľ sa prepraví autobusom Tatrana do prešovského hotela Dukla. Dnes podvečer a zajtra predpoludním by mali nemeckí hádzanári trénovať v Tatran handball aréne.

Predpredaj v THA pokračuje aj dnes od 10. h a končí o 18. hodine. Aj zajtra v tom čase budú vstupenky k dispozícii u správcu Tatran handball arény.

„Niektorí ľudia si ale nechávajú zakúpenie vstupeniek na poslednú chvíľu. Keďže stretnutie Pohára EHF Tatran Prešov – Rhein – Neckar Löwen má stanovený začiatok v sobotu 9. 2. o 20.30 hodine, dve hodiny pred týmto oficiálnym začiatkom otvoríme v THA pri hlavnom vstupe dve pokladnice. Vzhľadom na skutočnosť, že pri takýchto zápasoch bývajú pri turniketoch kontroly na možné nebezpečné predmety, prosíme fanúšikov, aby do THA prišli v dostatočnom časovom predstihu, aby mali čas včas zaujať svoje miesta v hľadisku,“ upozornil fanúšikov hádzanej generálny manažér prešovského klubu Branko Benko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.