Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov si to dnes rozdá s Bardejovom

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 23:00

HC Prešov 07 začína napĺňať predsezónne ciele. Káder prvoligového tímu priebežne vystužili. Výkony sa zlepšujú, odzrkadľuje sa to na výsledkoch.

Prešovskí hokejisti sa po výhre v minulom kole doma nad Trebišovom po samostatných nájazdoch vyšvihli do prvej štvorky.

PREŠOV. Aj dnes budú mať prešovskí prvoligoví hokejisti výhodu domáceho ľadu. HC Prešov 07 od 17.30 hod. hostí HC Xawax Bardejov.

Štvorku majú vo vlastných rukách

"Skutočnosť, že sme sa prebojovali do elitnej štvorky súťaže teší. Dúfam len, že v nej nepobudneme iba pár dní," tak trochu tlmí prípadnú eufóriu z dosiahnutého tréner HC Prešov 07 Peter Křemen. "Zvládnuť musíme každý nasledujúci zápas základnej časti. Teraz to už máme vo vlastných rukách. Nemusíme už hľadieť na súperov, na ich výsledky. Sami si musíme "ukočírovať" tie svoje. Ak nadviažeme na taký výkon ako s Trebišovom, samozrejme, až na to zahadzovanie vyložených šancí, potom to nie je vôbec nereálne. Derby so Zemplínčanmi malo zásluhou oboch mužstiev výbornú prvoligovú úroveň. Nádejam sa, že rovnakú kvalitu predvedú súperi aj v dnešnom stretnutí na ľade Ice arény."

Súperovi majú čo oplácať

Prešovčania sa chcú v prvej štvorke udržať. Ďalším ich motivačným faktorom je skutočnosť, že nad Bardejovčanmi v tejto sezóne ešte nevyhrali. Do tretice to hodlajú zmeniť. "Doma sme s nimi prehrali gólom v predĺžení, u nich znova najtesnejšie. Tieto zápasy sú však už dávno za nami. V súčasnosti je naše mužstvo v inom stave ako na začiatku sezóny," pripomína P. Křemen. "Som presvedčený, že súčasná hokejová partia v Prešove má na to, aby na špici zotrvala, i aby Bardejovčanom oplatila predošlé tesné prehry. Viem, nebudeme to mať ľahké. HC Xawax tiež bojuje o svoje ciele. Prišiel tam nový tréner J. Škrak, najnovšie aj gólman Andreanin. Predpokladám, že do hľadiska príde aj niekoľko desiatok bardejovských fanúšikov. My sme však v príprave na dnešné derby robili maximum preto, aby sme uspeli. Najväčší dôraz kládli na koncovku, na premieňanie šancí, ktorých sme v predošlom súboji s Trebišovom pozahadzovali neúrekom. Všetci sme presvedčení, že dnes aj v tomto smere budeme lepší ako náš súper."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.