Prešov - Nové Zámky 30:24 v predohrávke 6. kola extraligy mužov

TASR|5. okt 2005 o 21:15

Prešov 5. októbra (TASR) - V stredajšej predohrávke 6. kola hádzanárskej extraligy mužov zvíťazil úradujúci majster Tatran Prešov nad Novými Zámkami 30:24.

Tatran Prešov - TJ Štart Nové Zámky 30:24 (17:10)

Najviac gólov: Pekár 8, Čorej 6, Huňady 4/1, Kozlov 4/2 - Ivanov 5, Chripák 4, Visy 3. Rozhodovali: Karlubík, Struhár, vylúčení: 10:11, ČK: Mojzes, Ivanov, Visy (všetci Nové Zámky) za tri vylúčenia, 7 m hody: 4/3 - 6/3, 630 divákov

V súboji dvoch celkov, ktoré cez víkend reprezentovali Slovensko v pohárových súťažiach, sa zrodilo víťazstvo majstra. Úvodné dva góly padli zo sedmičiek, úspešnými realizátormi boli Huňady a Galla. V ďalšom priebehu už mali navrch domáci a tréner hostí Peter Hatalčík si vybral oddychový čas už v 8. minúte za stavu 5:2 pre Prešov. Obraz hry sa ale nezmenil, Tatran svoj náskok s prehľadom zvyšoval, v jeho bránke stál, zasa v mnohých prípadoch nepriestrelný Bakša. S pribúdajúcimi minútami bol ale zápas aj čoraz nervóznejší a tvrdší, vylúčených pribúdalo na oboch stranách. V 42. minúte za stavu 24:22, domáci výrazne poľavili a za 18 minút dali iba 6 gólov. Nové Zámky to dokázali využiť a výsledok aspoň čiastočne prikrášlili vo svoj prospech.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov - Nové Zámky 30:24 v predohrávke 6. kola extraligy mužov