Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

V Anglicku bude lockdown, Premier League ale pokračuje naďalej

Na snímke hráči oboch mužstiev pokľakli na štadióne Villa Park v Birminghame pred dohrávaným zápasom 28. kola anglickej futbalovej Premier League Aston Villa - Sheffield United. (Autor: TASR)
TASR|1. nov 2020 o 10:43

Bude sa hrať bez divákov.

LONDÝN. Anglická futbalová Premier League a ďalšie elitné športové súťaže môžu pokračovať za zatvorenými dverami aj po sprísnení opatrení v boji s pandémiou koronavírusu.

Britský premiér Boris Johnson v sobotu oznámil, že v Anglicku zavedú druhý plošný lockdown, ktorý potrvá štyri týždne. Začne sa vo štvrtok a potrvá do 2. decembra.

Ľudia musia obmedziť spoločenské kontakty a vychádzať len v nutných prípadoch, fungovať budú len obchody s nevyhnutným tovarom a reštaurácie môžu ponúkať iba jedlo so sebou.

Vedenie Anglickej futbalovej ligy (EFL) uviedlo, že jej vláda oznámila, že súťaže môžu pokračovať v Anglicku a vo Walese aj ďalej.

"Je to to, čo sme chceli a myslím si, že sme dokázali, že vieme udržať 'bublinu' v bezpečí. Prípady nákazy sme vedeli pomerne rýchlo izolovať, aby sme zabránili šíreniu," povedal tréner Liverpoolu Jürgen Klopp pre televíziu BBC.

Podľa jej informácií by však nemali byť povolené amatérske športy a kolektívne športy na miestnej úrovni. Zatvorené budú posilňovne, telocvične, plavárne či golfové ihriská.

Súvisiace články