Wolverhampton stratil náskok za štyri minúty, Chelsea sa dlho trápila

Mason Mount sa teší zo streleného gólu.
Mason Mount sa teší zo streleného gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2021 o 16:06

Tri body získal West Ham aj Leicester City.

LONDÝN. Futbalisti Wolverhamptonu prehrali v sobotňajšom domácom derby stretnutí 19. kola najvyššej anglickej súťaže s West Bromwichom 2:3.

Zverenci portugalského trénera Nuna Espírita Santa nebodovali naplno piatykrát za sebou. Naopak, hostia vyhrali po siedmich dueloch a pripísali si len druhý triumf v prebiehajúcej sezóne.

Po polčase pritom prehrávali 1:2, ale v priebehu štyroch minút otočili vďaka Semimu Ajayiovi a Matheusovi Pereirovi, ktorý premenil aj svoju druhú penaltu v zápase. Prvýkrát skóroval už v ôsmej minúte.

Hráči Chelsea sa dlho trápili, ale napokon zvíťazili na pôde Fulhamu 1:0.

Hostia mali od 44. minúty početnú výhodu po vylúčení Antoneeho Robinsona. Využili ju však až v 78. minúte, keď sa presadil Mason Mount.

Na lavičke domácich bol slovenský brankár Marek Rodák. Chelsea, ktorá predtým nevyhrala tri zápasy, sa v tabuľke posunula na 7. priečku.

Negatívnu sériu ukončil Brighton, ktorý zdolal Leeds 1:0. Dočkal sa tak prvého ligového víťazstva od 21. novembra, keď uspel na trávniku Aston Villy. Jeho neúspešná séria trvala deväť zápasov.

V závere sobotňajšieho programu zdolal Leicester City hráčov Southamptonu 2:0, gólovo sa o to postarali James Maddison a Harvey Barnes.

Premier League - 19. kolo:

• Wolverhampton Wanderers - West Bromwich Albion 2:3 (2:1)

Góly: 38. Silva, 43. Boly - 8. a 56. Pereira (oba z 11 m), 52. Ajayi

• FC Fulham - FC Chelsea 0:1 (0:0)

Gól: 78. Mount, ČK: 44. Robinson (Fulham)

• Leeds United - Brighton 0:1 (0:1)

Gól: 17. Maupay

• West Ham United - FC Burnley 1:0 (1:0)

Gól: 9. Antonio

• Leicester City - FC Southampton 2:0 (1:0)

Góly: 38. Maddison, 90.+5 Barnes

Domov»Futbal»Anglicko»Wolverhampton stratil náskok za štyri minúty, Chelsea sa dlho trápila