Predposlednú etapu na Paríž-Nice vyhral Porte pred Contadorom, lídrom je Henao

SITA|11. mar 2017 o 18:15

V celkovom poradí patrí Contadorovi tretia pozícia.

COL DE LA COUILLOLE. Austrálsky cyklista Richie Porte sa stal víťazom sobotňajšej kráľovskej etapy na etapových pretekoch Paríž-Nice.

Člen tímu BMC Racing mal v siedmom pokračovaní v závere na cieľovom stúpaní na Col de la Couillole najviac síl, rozhodujúci náskok si utvoril tri kilometre pred koncom, keď ušiel rivalom z hlavnej skupiny.

Tridsaťdvaročný dvojnásobný víťaz tohto podujatia (2013, 2015) vyhral s náskokom 21 sekúnd pred Španielom Albertom Contadorom z tímu Trek-Segafredo, na tretej pozícii s mankom 32 sekúnd klasifikovali írskeho jazdca družstva Quick-Step Floors Daniela Martina.

Zo slovenských cyklistov tímu Bora-Hansgrohe Juraj Sagan skončil na stom mieste so stratou 33:34 minúty, Michael Kolář prišiel do cieľa ako posledný na 151. priečke (+41:52).

V priebežnej celkovej klasifikácii prišlo k zmene lídra, do žltého dresu sa v nedeľňajšej záverečnej ôsmej etape oblečie Sergio Henao z tímu Sky. Kolumbijčan skončil v sobotu na štvrtom mieste a celkovo má pred Martinom náskok 30 sekúnd.

Na treťom mieste je Contador s odstupom 31 sekúnd. Doterajší vedúci muž poradia Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors sa v sobotu umiestnil na štrnástom mieste so stratou 2:40 minúty a klesol na piatu pozíciu, za Henaom zaostáva o 1:22 minúty.

Nedeľňajšia záverečná etapa bude obsahovať tri stúpania druhej a dve stúpania prvej kategórie, to posledné Col d'Eze príde na rad pätnásť kilometrov pred cieľom.

149.Michael KolářSRBora-Hansgrohe+ 1:43:10 h

Domov»Cyklistika»Predposlednú etapu na Paríž-Nice vyhral Porte pred Contadorom, lídrom je Henao