Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pred prešovskou radnicou protestovali pre futbal

Transparent s nápisom Neberte nám Tatran držali žiaci futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov. (Autor: Miroslav Vlček)
Sportnet|Publikované 26. jún 2012 o 14:37

Zhromaždenie žiada mesto, aby podporovalo mládežnícky futbal v 1. FC Tatran Prešov, ktorý je vo finančnej kríze.

PREŠOV. Približne päťdesiat ľudí sa zhromaždilo popoludní pred Mestským úradom v Prešove, aby vyjadrili podporu miestnemu klubu 1. FC Tatran.

Zhromaždenie sa nieslo v pokojnej atmosfére a fanúšikovia prešovského futbalu prejavili nespokojnosť so situáciou, ktorá nastala vo financovaní mládežníckeho futbalu mestom Prešov.

Podporu vyjadrili aj mladší žiaci Tatrana, ktorí držali transparent so slovami "Neberte nám Tatran", a ktoré zneli i z úst zúčastnených na tomto zhromaždení.

Krátkym príhovorom sa prezentoval fanúšik klubu 1. FC Tatran Prešov Miroslav Varga, ktorý reagoval na vzniknutú situáciu.

„Chceme takýmto spôsobom apelovať na mesto Prešov, aby finančne pomohlo mládežníckemu futbalu v klube 1. FC Tatran Prešov. Verím, že poslanci sa k tomu postavia zodpovedne a že to odklepnú. Vieme, že ak mesto mládežnícky futbal nepodporí, nepríde zrejme kapitál zo strany ukrajinského sponzora, a to by pre klub znamenalo, že by mohol zaniknúť. Chceme, aby sa v Prešove hral futbal, dajme tomu aj III. liga, ale nechceme, aby zanikol najstarší futbalový klub na Slovensku,“ povedal Varga.

Mesto má rozhodnúť o ďalšej spolupráci

Už v stredu 27. júna sa uskutoční zasadnutie zastupiteľstva, ktoré by malo vniesť viac svetla do financovania zo strany mesta.

Podstatou návrhu zverejnenom na klubovej stránke 1. FC Tatran je, aby mesto Prešov zmenilo svoje pôvodného uznesenie o zaviazaní sa v priebehu rokov 2005 až 2008 preinvestovať v areáli 1. FC Tatran na prenajatých pozemkoch sumu vo výške 159 430 , k naplneniu ktorého doteraz nedošlo, na refundovanie preukázaných finančných nákladov spojených s futbalovou prípravou mládeže v rovnakej výške.

Rovnako v návrhu klub 1. FC Tatran Prešov žiada, aby mesto ako jeden z akcionárov klubu sa aktívne podieľalo na financovaní a prispievalo výlučne na chod mládežníckych tímov 1. FC Tatran Prešov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.