Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Pozrite si večerný beh na košickú vyhliadkovú vežu

TASR|30. júl 2016 o 09:40

Pretekári na trati dlhej len jeden kilometer museli prekonať 86 výškových metrov.

Druhý ročník večerného behu na vyhliadkovú vežu na vrchu Hradová nad Košicami prilákal v piatok spolu 174 bežcov. Víťazstvo v ňom obhájil Michal Lami s časom 4 minúty 12 sekúnd.

Ako informoval za organizátorov Branislav Koniar, obhajca - slovenský horský cyklista zlepšil svoj víťazný čas spred roka o osem sekúnd. Za sebou nechal bežeckých vytrvalcov Tibora Sahajdu (4:22) a Jozefa Urbana (4:25). Medzi ženami bola najrýchlejšia Natália Tyszová (6:11).

Beh na vežu je osobitý traťou a veľkým prevýšením. Pretekári na trati dlhej len jeden kilometer museli prekonať 86 výškových metrov. Po štarte v lesnom teréne ich čakalo 98 schodov samotnej vyhliadkovej veže až na vrchol, ktorý je v nadmorskej výške 466 metrov nad morom. Prevýšenie tak zodpovedá výstupu na 30-poschodový mrakodrap.

Beh mal intervalový spôsob štartov so začiatkom o 20.00 h a čipové meranie, ktoré používajú najmä orientační bežci. Účastníci i ďalší návštevníci sa následne mohli z pomyselnej strechy Košíc pokochať nočnou panorámou mesta. Podujatie malo aj sprievodný program v amfiteátri pod vyhliadkou.

((a))

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články