Popradčanky nemilo šokovali svojho trénera

V druhom polčase zlyhali. BAM Poprad prehral doma so Slovanom.
V druhom polčase zlyhali. BAM Poprad prehral doma so Slovanom. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|26. jan 2016 o 00:00

Na domácej palubovke nezvládli dôležitý priamy súboj o piate miesto tabuľky s bratislavským Slovanom.

Nemilé prekvapenie pripravili svojim fanúšikom popradské basketbalistky.

POPRAD. Po prvom polčase pritom viedli domáce dievčatá o deväť bodov (34:25) a zdalo sa, že kráčajú za víťazstvom.

„Veľmi ťažko sa vyjadrovať, keď si hráčky neuvedomujú, že každá sekunda, ktorú strávia na ihrisku, je veľmi dôležitá. Urobil som maximum, čo sa mňa týka, ale hráčky absolútne neukázali potenciál, ktorý majú. Nezažil som ešte také niečo, aby niekto hral individuálny basketbal bez toho, aby vedel, čo robí ľavá alebo pravá ruka. Všetko je však prvýkrát. Som sklamaný a neviem, ako ďalej,“ nechápavo krútil hlavou tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Skočovski: Bol to des

V druhom polčase predviedlo jeho družstvo iba basketbalový odvar.

„Zdramatizovanie zápasu v závere by ma viac tešilo, keby sme vyhrali. Dráma bola dobrá pre diváka, ale treba si uvedomiť, že sme momentálne stratili obrovskú šancu byť na pozícii číslo päť. Cassovia vyhrala na Slovane a my toto doma nevieme využiť. Nerozumiem tomu. Navyše pôjdeme von aj na Slovan, aj na Cassoviu a dokonca aj do Banskej Bystrice. Dnes to v druhom polčase bol des. To nemalo nič spoločné s basketbalom. Diváci sa pozerali, ale nemali čo vidieť,“ smutne konštatoval popradský kouč.

Snaží sa krotiť emócie

Z tribúny to vyzeralo, akoby domáci tréner potláčal na lavičke svoje emócie.

„Veľakrát som počúval, že sa moje emócie na lavičke vyčítajú. Som vraj ten faktor, ktorý takto neprináša plus. Snažil som sa a kočíroval to, kým sa dalo. Práve v dôležitých momentoch som dával pozor, aby emócie neovplyvnili kvalitu hry. Keby som na nich kričal, asi by to skončilo o mínus 20, lebo to išlo dole vodou. Som, odkiaľ som a snažím sa. Myslím si, že som svoj prístup zmenil maximálne,“ dodal srbský kormidelník Popradu Igor Skočovski.

Výsledok – sobota: BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 56:60 (34:25), najviac bodov PP: Petríková 14, Kudličková a Theinerová po 12.

Nachádzate sa tu: