Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Poprad aj s posilami

Nabitý program. Popradčania odohrali už sedem prípravných zápasov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 16. júl 2016 o 00:00

Futbalisti FK Poprad sa nedávno vrátili z herného sústredenia v Čechách, kde odohrali prípravné zápasy.

Futbalisti druholigového FK Poprad sa nedávno vrátili z herného sústredenia v Čechách, kde odohrali prípravné zápasy (Pardubice 3:2, Frýdek-Místek 1:1, Znojmo 0:2) s tromi českými druholigistami.

POPRAD. Zverenci trénera Pavla Mlynára odohrali už celkovo sedem prípravných stretnutí. Naposledy v domácom NTC zdolali poľský MKS Sandecja Nowy Sącz 3:1, po polčase 1:1.

Góly domácich strelili Ujčík, Gruca a Lukáč. Dnes sa Popradčania predstavia v Hranovnici, kde si zmerajú sily s Lipt. Hrádkom.

„Túto prípravu sme poňali trošku ináč. Od začiatku sme chceli náročnejších súperov. Herné sústredenie v Čechách s ťažkými súpermi nám ukázalo, na čom chceme popracovať. Rovnako tak Nowy Sącz je veľmi dobré mužstvo. Z tohto pohľadu to bola veľmi dobrá previerka. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu s rýchlym gólom. Škoda chyby v defenzíve, po ktorej sme súperovi darovali vyrovnávajúci gól. Zápas splnil maximálne kritériá, to, čo sme chceli. Bol to kvalitný súper, dobré tempo hry, dosť šancí, takže aj pre diváka to bolo atraktívne stretnutie,“ uviedol tréner FK Poprad Pavol Mlynár.

Generálka sa posúva

Jeho zverenci odohrali doposiaľ sedem duelov s bilanciou dve víťazstvá, jedna remíza a štyri prehry. Dnes nastúpia proti Liptovskému Hrádku, 23. júla proti Banskej Bystrici. Tento súboj mal byť pôvodne generálkou pred začiatkom súťaže.

„V prvých troch týždňoch prípravy sme chceli absolvovať maximálnu zápasovú záťaž. Všetky zápasy sme odohrali pod určitou únavou, čo sa prejavilo na kvalite hry. Letná príprava je dosť krátka, preto sme volili tento variant. To, že sa sezóna začína o týždeň neskôr, ja len vítam. Môžeme sa lepšie nachystať, zapracovať do systému nových hráčov.“

Obmena kádra

Káder sa v porovnaní s uplynulou sezónou značne obmenil. V Poprade skúšajú viacero nových hráčov. Z Dolnej Ždane prišli skúsení futbalisti, stredopoliar Miroslav Poliaček a krajný obranca Ján Hatok, ktorý je odchovancom Prešova.

Z Hanisky pribudol záložník Viktor Maťaš. Na skúške je odchovanec Slovana Bratislava Boris Turčák, ktorý bol dlho mimo zápasového zaťaženia. Zo Žiliny prišiel Peter Ľupčo, ktorý je po operácii ramena. Zo Zvolena sa vrátil defenzívny záložník Miroslav Daško.

„Tým, že nám kvôli dlhodobému zraneniu vypadol Arnold Šimonek, by sme mužstvo chceli doplniť ešte na poste hrotového útočníka. Cieľom je vytvoriť konkurenciu na každom poste,“ doplnil Pavol Mlynár. Po uplynulej sezóne odišli z Popradu Zápotoka, Streňo, Šimonek, Durkot i Palutka.

Súvisiace články