Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Poľský hokej už prestal Leskovjanskému chutiť

Matúš Leskovjanský. Premiéra nedopadla podľa jeho predstáv, takto nepochodil pri trestnom strieľaní. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 28. nov 2012 o 23:00

Požičané si zobrali späť. Taká bola pointa uplynulého šarišského prvoligového hokejového derby v Prešove, kde domáci HC 07 hostil Bardejovčanov.

V predošlom vzájomnom dueli zverenci trénera Jána Faitha vyhrali u Bardejovčanov futbalovým výsledkom 1:0, v utorok sa museli zmieriť s porážkou 2:3. Geografickí aj tabuľkoví susedia prikladali stretnutiu značný význam a spoliehali sa na špeciálny náboj merania síl. Napokon po zápolení, v ktorom sa vyskytlo niekoľko zvratov a zaujímavé momenty sa striedali i so spackanými, boli šťastnejší hostia.

PREŠOV. Tí boli efektívnejší v prvej a záverečnej tretine, prostredná časť patrila zase hostiteľom.

Bardejovčania sa skoro ujali vedenia, čím pošteklili chuť Prešova, ale tomu sa začalo v koncovke dariť až postupne, keď otočil stav, no neskôr sa nevyhol zaváhaniam, ktoré ho pripravili o body.

V tíme HC 07 sa objavil aj útočník Matúš Leskovjanský. Fanúšikovia ho registrovali naposledy ako hráča poľského klubu Tychy. Funkcionári držali jeho angažovanie v tajnosti, o štarte sa rozhodlo definitívne spečatením formalít až v deň zápasu, keď sa zrodilo hosťovanie do konca ročníka.

„Ja som už pred časom ukončil zmluvu v zahraničí, ale kým sa to všetko uzatvorilo, tak prešiel nejaký čas. Prešovčania ma oslovili, bol som tu pár dní na skúške a potom sme sa dohodli. V Tychy som nebol spokojný s mojím vyťažením, neraz som figuroval vo štvrtej päťke a na ľad chodili tri, toto ma nebavilo. Chcel som hrať a nie čakať na svoju šancu,“ poznamenala nová posila Prešova.

Leskovjanský pôsobil ešte predtým v extraligovom Zvolene, no v letnej príprave, keď sa zužoval káder, sa mu neušlo miesto. Odišiel domov do Spišskej Novej Vsi, kde hokejovo vyrastal a pôsobil.

Na Spišskom pohári hrali aj Tychy a tréner Vodila vedno s asistentom Křemenom ho vyskúšali ako voľného hráča bez zmluvy. Zaujal a tak sa dostal do cudziny. „Nebolo to tam však také, ako som si predstavoval.“

Nepremenil trestné strieľanie

Samozrejme, Matúš sa musí postupne dostať do tempa, lebo viac než mesiac neabsolvoval súťažné stretnutie. „Darmo hráč trénuje hociako usilovne, zápas mu to nevynahradí. Verím, že sa moje výkony budú zlepšovať s pribúdajúcimi štartmi,“ vyslovil nádej borec, ktorý sa mohol zapísať do listiny strelcov, ale tesne pred koncom nezužitkoval obrovskú možnosť – trestné strieľanie.

„Bol som faulovaný, no trúfal som si, ale pokus nevyšiel a brankár hostí mi radosť prekazil.“

V I. lige si už niekoľko sezón nezahral, po odmlke sa mu javila úroveň súťaže celkom solídna, ale ako priznal, to aj preto, že istý čas nebol nasadený do diania.

„Nazdávam sa, že derby bolo celkom kvalitné, ale mrzela nás porážka. Tá išla na vrub chýb v defenzíve i tomu, že sme nevyužili daktoré šance,“ dokončil svoj pohľad M. Leskovjanský.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.