Pollák strieborný na veteránskych MS

Sportnet|30. júl 2015 o 00:00

Skupina orientačných bežcov z Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice sa zúčastnila päťdňových pretekov.

KOŠICE. Skupina orientačných bežcov z Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice sa zúčastnila päťdňových pretekov v orientačnom behu v Švédsku s názvom O-Ringen Boras 2015.

Najväčší úspech zo Slovákov dosiahol 55-ročný predseda KOB ATU Košice Jozef Pollák, ktorý na týchto pretekoch v kvalitnej medzinárodnej konkurencii dosiahol celkové prvenstvo v kategórii M55-Kort.

Po uvedenom podujatí Pollák štartuje na veteránskych majstrovstvách sveta v švédskom Gothenburgu. V prvej disciplíne v orientačnom šprinte na 3090 m trati v konkurencii 81 finalistov vybojoval striebornú medailu v kategórii M55-A.

Pollák skončil časom 15:57 min. druhý za víťazným Nórom Martenssonom za 15:10 min. a pred tretím Fínom Jetsonenom za 16:11 min. Zaujímavosťou svetového šampionátu veteránov bol štart švédskeho pretekára v kategórii od 95 rokov na 1330 m trati.