Pole position na VC Americas v MotoGP vybojoval Márquez

Marc Márquez zajazdil v kvalifikácii najrýchlejší čas.
Marc Márquez zajazdil v kvalifikácii najrýchlejší čas. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. apr 2016 o 09:23

Tešil sa už z druhého kvalifikačného úspechu v tejto sezóne, celkovo 32. v kariére. Marc Márquez vyštartuje na okruhu v Austine z prvého miesta pred Jorgem Lorenzom a Valentinom Rossim.

AUSTIN. Španielsky jazdec Marc Márquez zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii triedy MotoGP pred nedeľňajšou Veľkou cenou Americas MS cestných motocyklov v americkom Austine.

Dvadsaťtriročný dvojnásobný majster sveta (2013, 2014) jazdiaci na Honde vyhral s náskokom 69 tisícin sekundy pred krajanom Jorgem Lorenzom z Yamahy. Tretí bol Lorenzov tímový kolega Valentino Rossi s odstupom takmer pol sekundy.

Márquez vyhral v tejto sezóne druhú kvalifikáciu a celkovo 32. v kariére v MotoGP. Nedeľňajšie preteky v najsilnejšej kubatúre štartujú o 21.00 h SELČ.