Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Po troch rokoch padol divácky rekord na "novoveskom Wemley"

Sportnet|Publikované 12. okt 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves - Písal sa apríl rok 2003 už v 16. marca sa mal hrať prestížny zápas Spišská Nová Ves Krompachy, ktoré (ako vždy na jar) pre zlé

počasie a kope snehu na ihrisku preložili na 16. apríla. Hoci bola streda, na stretnutie prišlo neuveriteľných 2500 divákov.

Tri roky odolával tento divácky rekord. Až prišiel utorok 10.10.2006 a na spišskonovoveskom trávniku sa predstavil aktuálny majster Slovenska a obhajca pohárového prvenstva.

A máme tu nový divácky rekord 3 000 divákov!

"Ja mám toľko práce, že ešte si to ani neuvedomujem," povedal bezprostredne po stretnutí tréner FK Spišská Nová Ves Vladimír Gombár.

"Hlavne nám to pomôže po psychickej stránke, do ďalších bojov v druhej lige. Proti Ružomberku ma príjemne prekvapil brankár Dano Tököly, výborne zahrala obrana. Veľmi dobre hral vpredu Matúš Samoľ, no pochvalu si zaslúži celý kolektív. Ja som sa bál domáceho debaklu, nakoľko máme súťaž veľmi dobre rozbehnutú. Po tomto veľkom víťazstve však musíme byť aj trochu pri zemi, aby nám to nepoškodilo," uviedol domáci kormidelník, ktorý nechal svojím zverencom priestor na oslavu, ale šampanské a iné bujaré oslavy zakázal. Cez víkend pokračuje druholigová súťaž a ako sa hovorí, po hodoch býva zvyčajne bruchabôľ. A škoda by bolo prerušiť tak úspešnú sériu, ktorú Spišiaci ťahajú.

"Teraz narýchlo ani neviem povedať, aký je to zápas bez prehry," zamyslel sa tréner V. Gombár. Pod jeho vedením ešte Spišská Nová Ves neprehrala. V lige ťahá šnúru piatich stretnutí bez prehry a k tomu treba prirátať aj utorkové veľké víťazstvo proti Ružomberku.

Apropó Ružomberok. Na jeho výkon na Spiši jeden postreh z tribúny: "Za taký výkon im dať ráno nafasovať lopaty, gumáky, montérky a poďme do roboty! Takto hrá majster? Potom sa nečudujeme, že slovenský futbal takto vyzerá. Z ich strany to bol zahanbujúci výkon."

Ešte jeden postreh na záver: pred týždňom sa predstavili na Spiši hokejisti Ružomberka. Inkasovali jedenásť gólov a so sklonenými hlavami odchádzali domov. Rovnako zahanbení opúšťali metropolu Spiša aj ružomberskí futbalisti. Na Spiši "Ruža" nejako nekvitne!

Súvisiace články