Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po medzištátnom zápase v Prešove idú hádzanári do Záhrebu

Sportnet|Publikované 1. nov 2012 o 23:00

Hádzanári Tatrana Prešov sa pripravujú na ďalšiu „porciu“ troch zápasov v jednom týždni.

Tak trochu v ústraní medzištátneho kvalifikačného stretnutia hádzanárov Slovensko – Maďarsko o postup na ME 2014 v Dánsku, ktoré sa v TATRAN handball arene hrá v nedeľu 4. novembra od 17. hodiny, sa pripravujú na ďalšiu „porciu“ troch zápasov v jednom týždni hádzanári Tatrana Prešov.

PREŠOV. Po skončení spomenutého medzištátneho zápasu v Prešove, na ktorý je nominovaná aj trojica hráčov majstrovského Tatrana Radoslav Antl, Oliver Rábek a Vladimír Guzy, čaká mužstvo trénerov Djordje Rašiča a Ivana Pompoša cesta do chorvátskej metropoly.

V utorok 6. novembra v nej odohrá zo šiesteho októbra preložený zápas SEHA League na palubovke Croatie Záhreb. Po jeho skončení prešovská výprava zase naberie kurz do Prešova, kde už na druhý deň, v stredu 7. novembra od 18. h hrá Tatran Prešov s MŠK Hlohovec.

Tretí zápas budúceho týždňa čaká Prešovčanov v sobotu 10. novembra v THA s Boracom Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

S Boracom doma i vonku

Práve RK Borac Banja Luka je aj súperom slovenského majstra v treťom kvalifikačnom kole Pohára EHF, v ktorom sa rozhodne o postupujúcom do skupinovej fázy tejto druhej najvýznamnejšej európskej súťaže hádzanárov. Prešovčania uvažovali o možnosti odohrať po dohode so súperom obidva kvalifikačné zápasy na domácej pôde.

„V tejto fáze súťaže sa už mužstvá nemôžu dohodnúť na odohraní oboch stretnutí na pôde jedného z nich. A tak budeme hrať s Boracom najprv v Banja Luke (24. – 25. 11.) a potom o týždeň u nás doma,“ uviedol manažér Tatrana Prešov M. Šosták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.