Úspešné rozplavby. Štvorica Slovákov si zaistila postup do semifinále

Andrea Podmaníková.
Andrea Podmaníková. (Autor: TASR)
TASR|9. dec 2023 o 12:46

Potocká je náhradníčkou v disciplíne 50 metrov motýlik.

OTOPENI. Slovenskí reprezentanti Andrea Podmaníková, Lillian Slušná, Matej Duša a Adam Halas si vybojovali účasť v semifinále z dopoludňajších rozplavieb sobotňajšieho programu majstrovstiev Európy v krátkom bazéne v rumunskom Otopeni.

Podmaníková si zaistila účasť v semifinále 50 m prsia, keď dosiahla celkovo desiaty najrýchlejší čas.

Za najlepšou vo svojej rozplavbe i celkovo Benedettou Pilatovou z Talianska zaostala o 1,08 sekundy. V rovnakej disciplíne nepostúpili Nikoleta Trníková (23. celkovo, +2,43) ani Alexandra Hrnčárová (26., +3,02).

Duša si zaistil účasť v semifinále na 100 m voľným spôsobom 14. najlepším časom v rozplavbe. Za Talianom Alessandrom Miressim (+46,49 s) zaostal o +1,19 s.

Halas sa predstaví v semifinále 100 m polohové preteky a Lillian Slušná na 50 m motýlik.

V rozplavbách obsadila posledné postupové 17. miesto, o priečku za ňou skončila jej krajanka Tamara Potocká, ktoré je tak prvá náhradníčka.

Ďalej za postupovými pozíciami skončila Hrnčárová. V individuálnych súťažiach sa do ďalšej fázy neprebojovali Halas na 50 m prsia, Zora Ripková v pretekoch 200 m v.sp. a Samuel Košťál na 800 v.sp..

V mixe 4x50 m voľným spôsobom obsadila štvorica Duša, Halas, Slušná a Hrnčárová siedme miesto s mankom 2,78 sekundy na lídrov Britov (1:30,61 min) a bude štartovať vo finále.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Úspešné rozplavby. Štvorica Slovákov si zaistila postup do semifinále