Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

PKP víťazom jubilejného ročníka

Sportnet|Publikované 3. feb 2009 o 23:00

SP. VLACHY. V prvú februárovú nedeľu bolo na programe záverečné 5. kolo jubilejného 20. ročníka hokejovej miniligy o Pohár primátora Spišských Vlách.

Nebolo kompletné, pretože na v poradí posledný zápas v tabuľke bez bodu posledný Hegeš nenastúpil a stihla ho kontumácia. Víťazom tohoročnej súťaže sa stalo mužstvo PKP bez straty bodu pred druhými Bystranmi. Za nimi nasleduje trio štvorbodových.

Zásluhou šestnástich gólov sa najlepším strelcom turnaja stal Bohuš Karabín z víťazného tímu. Organizátori podujatia vyhlásili za najlepšieho brankára Mareka Jánoša z KSP. Najstarším hráčom turnaja bol 64-ročný Ivan Maro z UHV. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov a vyhodnotení Miniligy v priestoroch reštaurácie Nova sa podával chutný guláš a okrem trofeje určenej víťazovi odovzdal primátor Spišských Vlách Ľubomír Fifik každému mužstvu darčekový kôš s obsahom tekutého moku.

Výsledky, 5. kolo: Bystrany KSP 3:2 (0:2, 2:0, 1:0), Ján Suchý 2, Lukáš Gonda P. Kičin ml., B. Kičin. PKP UHV 9:6 (1:2, 5:0, 3:4), Karabín 5, Fábry 3, M. Medvec M. Martinko 4, T. Kočiš, P. Mertinko st.. Quebec Hegeš 5:0, kontumačne.

KONEČNÁ TABUĽKA

1. PKP550036:1210

2. Bystrany540131:118

3. UHV520322:233

4. KSP520312:164

5. Quebec520312:214

6. Hegeš50054:340

Poradie najlepších strelcov: 16 gólov - Karabín (PKP), 9 gólov - Lukáš Gonda (Bystrany), M. Mertinko (UHV), 7 gólov - M. Fábry (PKP), 5 gólov - T. Kočiš (UHV), 4 góly - Jochman (Bystrany), 3 góly - K. Tindira ml. (PKP), Chlebovec, Ján Suchý (Bystrany), P. Mertinko st. (UHV), P. Kičin ml., Murgač (KSP).

Povedali po turnaji

"Sme radi, že aj napriek nepriazni počasia sa Miniliga dohrala. Chcem týmto vyjadriť slová vďaky za prípravu ľadu Ladislavovi Čurillovi, Jánovi Uličnému a Antonovi Fifikovi. Primátor nášho mesta Ľubomír Fifik prisľúbil realizáciu smelých projektov v podobe výstavby multifunkčného ihriska a ľadovej plochy s umelým chladením v Rudoľovej záhrade. Preto verme, že tieto odvážne vízie zo strany mesta nadobudnú reálnu podobu," povedal člen víťazného tímu Rastislav Jánoš.

"Aj v tomto ročníku Miniligy sa zásluhou zodpovedného prístupu mladých hráčov k zápasom kvalita zvýšila. Naše druhé miesto zodpovedá výkonnostnej úrovni mužstva a nebyť zaváhania v úvodnom dueli turnaja, mohli sme pomýšľať aj na prvé miesto. Chcem poďakovať primátorovi Spišských Vlách a organizátorom turnaja za pozvanie na toto populárne podujatie," povedal po turnaji vedúci mužstva Bystrian Milan Jochman.

"Som rád, že napriek aktuálnej nepriazni počasia sa táto súťaž dohrala. Záujem o tento zimný šport každým rokom narastá. Pri tejto príležitosti chcem poukázať na záslužnú prácu obetavých jednotlivcov Ladislava Čurillu, Antona Fifika a Jána Uličného, ktorí výrazne prispeli, že prírodný ľad udržali v dobrom stave. Mojou snahou bude v budúcnosti vytvoriť oddiel ľadového hokeja a nadviazať tak na tradíciu tohto zimného športu v Spišských Vlachoch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.