Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pekár sa vracia z Košíc do Prešova

Radovan Pekár. Pobyt v Košiciach mu evidentne prospel. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 5. jún 2014 o 22:00

Vlani to vyzeralo tak, že Radovan Pekár už nadobro vyradil zo svojho šatníka zeleno-biele oblečenie prešovského Tatrana.

Vlani v máji to vyzeralo tak, že Radovan Pekár už nadobro vyradil zo svojho šatníka zeleno-biele oblečenie prešovského Tatrana, a s miernou nadsázkou (lebo má „len“ 34 rokov) sa dalo povedať, že do Košíc prišiel dohrať svoju hádzanársku kariéru.

KOŠICE. Koncom mája 2014 však bolo všetko inak. Rodák z Prešova sa po roku vracia domov. A vôbec nie je ťažké uhádnuť, prečo.

Do Tatrana si ho vyžiadal nový tréner 10-násobného slovenského majstra Peter Dávid.

Ako na túto informáciu zareagovali Košičania, pre ktorých bol Radovan Pekár v minulej sezóne kľúčovou postavou?

„Zatiaľ to nijako neriešim, pretože mám len strohú informáciu o tom, že by sa mal Rado vrátiť do Prešova. Ešte som sa s ním o tom vôbec nerozprával, a vôbec, ani neviem, v akej je to polohe, či je už s Tatranom dohodnutý. Takže, ani nemôžem povedať, či nás to zaskočilo,“ tvrdí prezident 1. MHK Košice Martin Farkašovský.

„No pripúšťam variant, ktorý som mu garantoval pred začiatkom minulej sezóny, keď prišiel do Košíc, že mu dám súhlas, keď si nájde lepší angažmán, bez toho, aby sa ma pýtal, alebo informoval, že s niekým rokuje.“

Aj keď Radovan Pekár vlani v lete prišiel z lepšieho do horšieho, paradoxne ročný pobyt v Košiciach mu evidentne prospel.

V priebehu sezóny sa vrátil do reprezentácie, prestrieľal sa na 5. priečku medzi ligovými kanoniermi a potvrdil bezchybný imidž skvelého obranára.

To presvedčilo aj nového trénera prešovského Tatrana Petra Dávida, aby ukázal prstom naňho, ako na potenciálnu posilu. Od Košičanov by bolo príliš sebecké, keby mu v odchode bránili.

„Rado Pekár je kvalitný hráč, ktorý potrebuje hrať. A je celkom pochopiteľné, že v situácii, keď v Košiciach nevieme, čo bude ďalej, keď mu nemôžem nič zagarantovať, volil istotu. Nás môže len tešiť, že Rado si v malých Košiciach, kde si nikto nedáva veľké ciele, kde nikto nehrá pod tlakom, počas minulej sezóny urobil formu, doslova a dopísmena. A nie je jediný,“ vraví Martin Farkašovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.