Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pekár: Prvenstvo v Poľsku nás nesmie ukolísať

Radovan Pekár (vpravo). (Autor: viza)
Ján Leško|Publikované 15. aug 2016 o 22:00

Kapitán Prešovčanov odviedol v Mielci, hlavne v obrane, kusisko poriadnej roboty.

MIELEC/PREŠOV. Prvý medzinárodný úspech v prípravnom období pred sezónou 2016/2017 zaknihovali hádzanári prešovského Tatrana na turnaji v poľskom Mielci.

Slovenský majster vyhral nad ukrajinským vicemajstrom ZTR Záporožie i dvomi celkami najvyššej súťaže hádzanárov v Poľsku SPR Stal Mielec a Górnik Zabrze. Domov si doviezol cennú trofej.

Pre slovenského hádzanárskeho šampióna to bola druhá turnajová previerka. Celkovo má Tatran odohraných už osem prípravných duelov.

Vo všetkých z nich nastupoval aj kapitán Prešovčanov, odchovanec klubu Radovan Pekár.

Práve on odviedol na víťaznom turnaji v Mielci, hlavne v obrane, kusisko poriadnej roboty v novo sa formujúcom prešovskom tíme.

Vo viacerých jazykoch

„Z tých ôsmich doterajších nám to dobre fungovalo v prvých domácich s Górnikom Zabrze. Potom ale nasledovala krutá prehra s maďarskou Tatabányou na Primasteel Cupe v Šali. Tá bola zároveň poučnou i určitým a predovšetkým včasným zdvihnutím varovného prsta. Dostala nás pevnejšie na zem a poskytla reálny obraz o tom, kde toto mužstvo má ešte nedostatky, čo potrebuje zlepšiť. Pravdupovediac, výprask rozdielom štrnástich gólov prinútil každého z nás hráčov aj načrieť hlbšie do svedomia. I keď sme následne vysoko vyhrali nad HC Zubří i HKM Šaľa, všetci sme sa o prehre dlhšie bavili a v našej práci ešte viac pridali. Niečo sa už podarilo na hre mužstva vylepšiť, je však stále dosť toho, na čom musíme ešte tvrdo pracovať. Týka sa to činností v obrane i v útoku. Nuž a ani prvenstvo na turnaji v Poľsku nás nesmie ukolísať. Stále je čo zlepšovať. Faktom ale je, že po príchode pätice nových hráčov i zaradení do kádra ďalších odchovancov, si už na seba vzájomne zvykáme. Na tréningoch i v zápasoch komunikujeme vo viacerých jazykoch. Na ihrisku v zápale súbojov nie je čas na nejaké vysvetľovanie si, čo a ako má ten-ktorý z nás robiť. Takže chyby sa aj preto ešte častejšie vyskytnú. Keďže aj komunikácia so zahraničnými spoluhráčmi sa zlepšuje, badať to i na súhre v jednotlivých herných situáciách. Ako však vravím, pred nami je ešte veľa práce, aby to klapalo tak, ako si predstavuje tréner a ako to chceme aj my hráči,“ zhrnul po turnaji v Mielci Radovan Pekár.

Dôvera majiteľa i trénera zaberá

Aj kapitán Tatrana Prešov mal po turnajovom prvenstve v Poľsku z vystúpenia slovenského tímu dobrý pocit.

„Iste, lebo súperi na turnaji neboli ľahkí. Nie v každom z nich nám hralo všetko do kariet. Prišli aj kritické okamihy. Lenže práve v takýchto chvíľach sme zabrali ako kolektív. Takže mňa ako kapitána mužstva teší, že držíme spolu ako správna partia. Zatiaľ nám to funguje, myslím, od zápasu k zápasu k lepšiemu. Verím teda, že v tomto trende budeme pokračovať. Podľa mňa pozitívny vplyv na mužstvo má aj majiteľ klubu pán Chmeliar, ktorý bol pri všetkých našich doterajších zápasoch. Vážime si, že po zakopnutí s Tatabányou v Šali nás nezatracoval. Naopak. Vyjadrením sa v médiách, že mužstvu i trénerovi Trtíkovi verí, nám len pridal na sebavedomí. Všetkých nás to určite pozitívne ovplyvnilo a na ďalšom turnaji v Mielci sa to už prejavilo na hre i konečnom výsledku. O pár dní nás čakajú zápasy na významnom Medzinárodnom TV turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine. Dúfam, že ani tam dôveru majiteľa klubu nesklame. Krátko po návrate z Doboja budeme hrať v doma o Česko – Slovenský pohár vedno s Duklou Praha, Plzňou a Hlohovcom. Tretieho septembra vkročíme v domácom prostredí do kvalifikácie o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Na takúto porciu zápasov sa musíme stopercentne pripraviť, čo si všetci hráči uvedomujeme.“

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.