Fialková: Ťažko sa pripravuje na olympiádu, keď máme tak málo informácií

Paulína Fialková. (Autor: slovenskybiatlon.sk)
Miloslav Šebela|11. nov 2021 o 15:25

Najlepšia slovenská biatlonistka verí, že táto sezóna sa jej vydarí viac.

V uplynulej sezóne vynechala veľa pretekov, keď v prvej polovici súťažila, trápila sa, nevládala s dychom. PAULÍNU FIALKOVÚ aj jej sestru Ivonu skolil Covid-19 a následky si niesli biatlonistky prakticky do konca sezóny.

Posledné vyšetrenia ukázali, že sa obe zotavili a na súťažiach by mali pretekať bez následkov. "Verím, že táto sezóna mi vyjde lepšie ako vlaňajšia," vraví Paulína.

Vlani ste prekonali covid. Následky po prekonaní vás trápili celú sezónu. Ako ste na tom po zdravotnej stránke?

Od prekonania covidu sme absolvovali množstvo testov aj  počas vlaňajšej sezóny aj počas prípravy na aktuálnu. Zatiaľ vyzerá byť všetko v poriadku. Testy neodhalili žiadny problém. Cítime sa s Ivkou obe dobre. Sezóna nám ukáže, ako na tom sme. 

Ste na poslednom sústredení pred štartom vo švédskom Idre. Aké máte podmienky?

Zvolili sme toto stredisko, aj keď vlani nám nevyšlo všetko podľa plánov (sestry Fialkové sa pred sezónou nakazili koronavírusom – pozn. red.). Švédsko je istota snehu v novembri, čo v Európe nie je vôbec isté. Sú tu dobré snehové podmienky. Je tu tri a polkilometrový okruh, na ktorom sa dá kvalitne trénovať a tento víkend tu budú aj kontrolné preteky. To boli dôvody, prečo sme sa sem znova vybrali.

Asi to nebude súťaž len pre slovenských biatlonostov. Kto všetko sa na tých pretekoch zúčastní?

Sú to švédske preteky. Majú ich tu každý rok. Ale pripravujú sa tu teraz aj Taliani, Švajčiari a ďalšie krajiny. Každý, kto tu je, bude chcieť na nich štartovať.

Pre nás to bude súčasť tréningu. Dva rýchle tréningy po sebe. Dobrá príprava pred Svetovým pohárom. Ale ideme z plnej prípravy, takže ešte nebude forma vyladená. Ale to asi nikto z tých, kto tu trénujú, každý berie takýto štart skôr ako prípravu.

Prípravu na túto sezónu ste začali pod vedením nového trénera. Prečo ste sa spolu so sestrou Ivonou rozhodli pre Tomáša Kosa?

Bolo to mnoho dôvodov, ale potrebovali sme hlavne nový strelecký podnet. Mysleli sme si, že Tomáš bude najlepšia voľba a pre nás to bolo najjednoduchšie. Pôsobí už dlhšie v slovenskom biatlone, pozná pomery, podmienky aj nás. Dobre si rozumieme.

Navyše bol reprezentačným trénerom mužov, preto sme to spojili a myslím si, že je to takto dobré. Uvidíme čo to prinesie, pretože je ešte pred sezónou. Ale je to pre nás vítaná zmena.

Aký je Tomáš Kos ako tréner?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články