Pástor triumfoval na Budimírskom polmaratóne

Sportnet|25. apr 2013 o 00:00

Východoslovenská veľká cena vytrvalcov 2013 pokračovala piatym kolom, ktoré usporiadal športový klub Budimír.

Východoslovenská veľká cena vytrvalcov 2013 pokračovala piatym kolom, ktoré usporiadal športový klub Budimír v rámci XVIII. ročníka Budimírskeho polmaratónu za účasti až 189 bežcov.

BUDIMÍR. Na 21,1 km dlhej trati zvíťazil Imrich Pástor (TJ Obalservis Košice) za 1:14:31 h. Len 11 sekúnd zaostal druhý Poliak Rafal Czarnecki a tretí dobehol Ukrajinec Anatolij Malyj za 1:15:00 h. Vo veteránskych kategóriách zvíťazili: M40: Orest Babjak (Ukr.)1:15:36 h., M50: Štefan Rácz (ŠKB Budimír) 1:22:34 h., M60: Bartolomej Ficzere (SOPKA Seňa) 1.30:46 h. Veteránsku kategóriu od 70 rokov na 10 km trati vyhral Gerard Parilák (Triklub Michalovce) za 52:51 min.

V konkurencii 20 žien prvá dobehla do cieľa Ukrajinka Natalia Malaja za 1:26:44 h. pred Lenkou Kukurovou (ŠK Triatlon Nereus Žilina) za 1:34:02 h a tretia finišovala Barbora Zakršmídová (TJ Obalservis Košice) za 1:35:21 h. Veteránsku kategóriu od 35 rokov vyhrala Poľka Sylwia Gacon za 1:37:46 h a u žien od 50 rokov Alžbeta Tiszová (TubeCity Košice) za 1:48:45 h.

Organizátori usporiadali aj súťaž inline, pričom u mužov zvíťazil Lukáš Benedik (RRTC Košice) za 35:21 min. a u žien Slávka Prokopovičová (Skating Club Košice) za 47:21 min.